پرزیدنت ترامپ: مطمئن نیستم رهبران ایران برای مردم‌شان اهمیتی قائل باشند

پرزیدنت دونالد ترامپ در آخرین اظهارات خود، در جدل لفظی با سران حکومت اسلامی ایران، از جمله گفت: «اگر حکومت ایران  به مردم اهمیت می‌دهند باید مذاکره کنند، و اگر اهمیتی برای آنان قائل نیستند باید فکری برای خودشان بکنند

پرزیدنت ترامپ در آخرین سخنان خود درباره ایران، دوباره هشدار داد که اگر تعرضی علیه ایالات متحده و یا منافع آن صورت گیرد، با واکنش کوبنده روبرو خواهد شد. ترامپ در واکنش به سخنان توهین آمیز علی خامنه ای و حسن روحانی که او را معیوب العقل خوانده و مورد تحقیر قرار داده بودند، به آن ها توصیه کرد به عقل بیایند و سود و زیان را بسنجند و کاری نکنند که پشیمان شوند.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل می گوید که این اتهامات متقابل بین سران حکومت اسلامی ایران و رهبران ایالات متحده، تب جنگی را بالاتر می برد. این جدل، همزمان با موعدی است که میزان اورانیوم غنی شده ای که حکومت ایران انبار می کند، از میزان تعهد شده در برجام فراتر خواهد رفت و اولین گام در راه خروج رژیم از برجام محسوب می شود . گرچه، حسن روحانی گفته است که رژیم به اقدامات غیر قابل بازگشت دست نخواهد زد. منظور رئیس جمهوری اسلامی ایران از این سخنان آن بود که اگر شرایط و خواسته های رژیم تامین گردد، ایران به آسانی می تواند نقض تعهدات خود در چارچوب برجام را متوقف سازد.

پرزیدنت دونالد ترامپ در آخرین اظهارات خود، در جدل لفظی با سران حکومت اسلامی ایران، از جمله گفت: «اگر حکومت ایران  به مردم اهمیت می‌دهند باید مذاکره کنند، و اگر اهمیتی برای آنان قائل نیستند باید فکری برای خودشان بکنند. باید بدانند که با رد کردن مذاکره خودخواه و احمق هستند».

رئیس‌جمهوری ایالات متحده  بارها خواستار مذاکره با مقام‌های ایرانی برای دستیابی به یک توافق تازه به جای برجام شده است، ولی رهبران جمهوری اسلامی این درخواست را رد کرده‌اند.

وی افزود : «وضعیت اقتصادی آنها پریشان است. در حال حاضر اقتصادشان در وضعیت وحشتناکی است، آنها از الان تا ۱۰ سال دیگر می‌توانند به سرعت اوضاع‌شان را سروسامان بدهند. من وقت زیادی دارم. در میان مدت، تحریم‌های خیلی قدرتمندی بر آنها تحمیل شده است».

به گزارش شبکه فاکس‌نیوز پرزیدنت دونالد ترامپ  گفته بود که حکومت ایران باید کار درستی برای مردمش انجام بدهد. ولی مطمئن نیستم که رهبران ایران به مردم خودشان اهمیت می‌دهند. اگر اهمیت می‌دهند باید توافق کنند، اگر اهمیت نمی‌دهند باید فکری برای خودشان بکنند. باید بدانند درباره کاری که می‌کنند خودخواه و احمق هستند.

ترامپ پیشتر گفته بود که  اگر توافقی با ایران به دست نیاید مشکلی با آن ندارد، و افزود که برای رسیدن به توافق با تهران «وقت نامحدود» دارم.

رئیس‌جمهوری آمریکا درباره احتمال وقوع جنگ بین دو کشور گفته بود که «امیدوارم پیش نیاید اما اگر اتفاقی بخواهد بیفتد ما در موضعی بسیار قوی قرار داریم».

وی  هشدار داده بود که در صورت وقوع جنگ بین دو کشور، «جنگ ایران  با ایالات متحده زیاد طولانی نخواهد کشید». او گفت که ایالات متحده به منطقه سرباز بیشتری نمی فرستد و لزومی به آن نیست، زیرا اگر جنگی رخ دهد، در هوا و دریا خواهد بود و نیازی به حمله زمینی وجود ندارد و با این شیوه، می توان در کوتاه ترین به جنگ پایان داد.

یادآوری می شود، آقای منشه امیر دو روز پیش (سه شنبه) در مصاحبه ای گفته بود که از دیدگاه وی، لزومی به حمله زمینی ارتش آمریکا به خاک ایران نخواهد بود و اگر این جنگ روی دهد، از طریق حملات هوایی و دریایی خواهد بود که در ضمن به مردم ایران فرصت می دهد علیه سپاه پاسداران و رژیم حاکم، به پا خیزند.

افزایش تنش بین دو کشور۷ روز پیش  پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط یگان موشکی سپاه پاسداران به اوج خود رسیده است و این نگرانی جهانی بوجود آمده که یک  درگیری ناگهانی بین ایران و آمریکا ممکن است به جنگی تمام عیار در خاورمیانه منجر شود.

پرزیدنت دونالد ترامپ ۳ روز پیش در توئیتی هشدار داد که حمله مجدد ایران به هر هدف آمریکایی با پاسخ سهمگین واشنگتن روبه‌رو می‌شود. حسن روحانی پیشتر از تحریم‌ علی خامنه ای  به شدت انتقاد کرده و گفته بود که “کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده است”.

ایالات متحده آمریکا در پاسخ به سرنگونی پهپادش ،۳ روز پیش علی خامنه‌ای، بیت رهبری و منصوبان آنها و همچنین  هشت فرمانده سپاه و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه را در این فهرست قرار داد.

6 دیدگاه‌

 1. ترامپ عزیز با اینکه شما در ایران تشریف ندارید
  ولی واقعا به طرز خیلی عالی از اوضاع و احوال ما مردم ستمدیده و در بند اطلاع دارید
  خداوند حافظ شما باشد
  قربانت
  D@y

 2. ولی من به عنوان یک ایرانی کاملا مطمئنم که رهبران جمهوری اسلامی برای مردم ایران و خواسته هایشان هیچ ارزشی قایل نیستند

 3. معیوب العقل وسفیه خود خامنه ای وحسن روحانی وسایر شرکایش درسپاه میباشند که مردم را بدبخت کرده وبه هلاکت رسانده اند.ااین که زندگی عادی هم نداریم کارصهیونیستها وآمریکا نیست بلکه کاررهبران خودخواه وبی عقل و … جمهوری اسلامی ایران است که مرام وتفکر داعش رابنام اسلام ناب محمدی بزور به مردم تحمیل کرده اند وچهل سال سوارملت ایران شده اند وپایین هم نمی آیند.

 4. هرم سیستم های سیاسی ایدئولوژیک همگی مشابه هستند

  راس هرم (چوپان) خود را منجی معرفی کرده و ساده لوح را با دروغ به عدالت به تقسیم ثروت به بهشت وصل میکند؛
  اما
  چوپان به گله نیاز دارد؛ گله ای تشکیل می دهد تا با چیدن پشم و بریدن سر گله آنها را به بهشت و خود را به قدرت و ثروت را برساند
  اما
  به سگ هم نیاز دارد که آنهایی را که دروغین بودن سربر و پشمچین و شیردوش نبودن چوپان را درک کرده اند و وارد گله نمی شوند ترسانده، کشته، و همچنین گله ها در مزارع جانبی و جهان را تشخیص داده و به تعداد گله و سگ ها (صدور انقلاب) بیافزاید

 5. گاسپاتین علیل و کل سپاه جنایتکارش دل در بند محبت پوتین مخوف و فلسطین تروریست و تروریست پرور دارند، دونالد خوب فهمیده است که چنین می گوید.

Comments are closed.