پرزیدنت ترامپ : نه تنها برای ایالات متحده  بلکه برای همه جهان مبارزه می‌کنیم تا کورونا را شکست دهیم 

پرزیدنت  ترامپ، با انتشار یک پیام ویدیویی از مرکز پزشکی والتر رید در صفحه توییتر  خود، گفت:  وقتی به اینجا آمدم، حالم خیلی خوب نبود. الان حالم خیلی بهتر شده است، باید برگردم. ما هنوز باید آمریکا را دوباره به عظمت برگردانیم.

او در ادامه می گوید: من برمی‌گردم فکر می‌کنم به زودی برمی‌گردم. این اتفاق برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان افتاده و من نه فقط برای آمریکا بلکه برای همه جهان مبارزه می‌کنم تا این ویروس را شکست دهم.

پرزیدنت ترامپ  پس از مثبت شدن آزمایش کرونای خود و همسرش ملانیا، بانوی اول ایالات متحده، از دو روز پیش برای ارزیابی پزشکی به مرکز پزشکی ملی نظامی والتر رید در ایالت مریلند در همسایگی پایتخت منتقل شد.

در بخشی از این پیام ترامپ تاکید کرد که  به عنوان یک رهبر باید با مشکلات مواجه شوم. اگر کسی چنین نکند، رهبر بزرگی نخواهد بود.

او همچنین گفت که «الان اتفاقاتی می‌افتد که شبیه معجزه است. وقتی من این حرف را می‌زنم بعضی‌ها انتقاد می‌کنند. اما این اتفاقات شبیه معجزه است و از طرف خدا به سوی ما می‌آید. من فقط می‌خواهم بگویم که حال من بهتر است».

رییس‌جمهوری ایالات متحده در ادامه پیام ویدیویی خود از «کادر درمانی حرفه‌ای، دکترها، پرستاران و دیگر کارکنان مرکز درمانی والتر رید، همچنین از آمریکایی‌هایی که با او ابراز همدردی کرده‌اند و نیز از رهبران کشورهای دیگر که پس از ابتلای او به کرونا پیام داده‌اند، تشکر کرد و گفت این محبت‌ها را فراموش نمی‌کند.

همچنین  والتر رید،‌شان کانلی پزشک کاخ سفید نیز در تشریح وضعیت جسمی رییس جمهوری آمریکا، تاکید کرد که «حال او خوب است اما هنوز مرحله خطرناک بیماری را پشت سر نگذاشته است » ، خوشبختانه  ترامپ در ۲۴ ساعت گذشته تب نداشته است.  «من و تیم [پزشکی] از پیشرفتی که رییس جمهوری کرده بسیار راضی هستیم».

در ادامه این خبر  پزشکان مرکز پزشکی والتر رید نیز درباره عملکرد قلب و کلیه گفته اند که رییس جمهوری  تحت نظر است . زیر دستگاه اکسیژن نیست، تنگی‌نفس ندارد و برای راه رفتن در داخل بیمارستان با مشکلی مواجه نشده است.

همچنین  پزشکان این مرکز گفته اند که  میزان اکسیژن خون ترامپ ۹۶اکنون  درصد است که نشان می‌دهد وضعیت او از این نظر نگران‌کننده نیست.