پرزیدنت ترامپ پیش از اعلام موضع خود درباره برجام، با دستیارانش مشورت کرد

کاخ سفید واشنگتن تائید کرد که پرزیدنت ترامپ شب گذشته (پنج شنبه) یک روز پیش از آن که تصمیم نهایی خود را در مورد توافق اتمی موسوم به برجام علنی کند، با دستیاران نزدیک خود به مشورت پرداخته است.

رئیس جمهوری ایالات متحده، در این زمینه با وزیر خارجه، وزیر دفاع و مسوولان امنیت ملی و مشاوران دیگر به تبادل نظر پرداخت.

انتظار می رود پرزیدنت ترامپ امشب به وقت تهران، تصمیم خود را اعلام کند. در آستانه این رویداد، سخنگوی کاخ سفید دوباره به خبرنگاران گفت که از دیدگاه پرزیدنت ترامپ، برجام “بدترین توافق ممکن در همه دوران ها” محسوب می شود.

بانو سارا ساندرز سخنگوی کاخ سفید گفت که یکی از معایب برجام آن است که به رژیم ایران امکان می دهد برنامه های اتمی خود را همچنان دنبال کند و آن را گسترش بخشد، در حدی که بتواند هرگاه اراده کند، خود را به آسانی و به سرعت به آستانه توان تولید بمب هسته ای برساند.

خانم سخنگو گفت: بدیهی است که ایالات متحده این امر را یک مشکل بزرگ می داند و از این رو مقام ریاست جمهوری برای رفع این معضل به همکاری با کنگره ادامه می دهد.

رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته (پنجشنبه) با پرزیدنت ماکرون رئیس جمهوری فرانسه نیز درباره ایران رایزینی کد و در مورد برجام گفت که حکومت ایران “روح برجام” را نقض کرده، زیرا به برنامه های موشکی و فتنه گری در کشورهای همسایه همچنان ادامه می دهد.

سخنگوی کاخ الیره اعلام داشت که پرزیدنت ماکرون در این گفتگو با رئیس جمهوری ایالات متحده، تاکید کرده که پای بندی به برجام باید همچنان ادامه یابد.

پرزیدنت ترامپ در این گفتگو تاکید کرد که رژیم ایران باید به عملیات فتنه گرانه خود در کشورهای منطقه پایان بخشد.