پرزیدنت ترامپ: چهار نماینده  زن کنگره از حزب دموکرات، باید از آمریکا عذرخواهی کنند


پرزیدنت ترامپ  بار دیگر به چهار نماینده زن دمکرات مجلس نمایندگان اعتراض کرد وگفت:  «به خاطر حرف‌های وحشتناک (نفرت‌انگیزی) که زده‌اند عذرخواهی کنند».

شماری از زنان دموکرات عضو کنگره از جمله الکساندریا اوکازیو‌-کورتز، رشیده طالب، الهام عمر و آیانا پرسلی پیشتر بعد از بازدید از مرز آمریکا و مکزیک در یکی از کمیته‌های کنگره علیه سیاست مهاجرتی پرزیدنت ترامپ شهادت دادند و سیاست های وی را در این زمینه مورد انتقاد قرار دادند.

پرزیدنت  ترامپ در توئیتی که ظاهرا رو ی سخن اش  به این چهار نماینده زن دمکرات مجلس بود، نوشت: «فکر نمی‌کنم که نمایندگان زن کنگره بتوانند کشورمان را دوست داشته باشند بهتر است به موطن اصلی خود برگردند ».

وی افزود: «آنها به خاطر حرف‌های وحشتناک (نفرت‌انگیزی) که زده‌اند باید از ایالات متحده (و اسرائیل) عذرخواهی کنند. آنها در حال تخریب حزب دمکرات هستند، اما افرادی ضعیف و بی‌اعتبارند که نخواهند توانست کشور بزرگ ‌مان را نابود کنند».

سه نفر از افراد این گروه- کورتز، طلیب و پرسلی- در آمریکا متولد شده و ریشه اسپانیایی، عرب و آفریقایی- آمریکایی دارند. ایلهان عمر نیز متولد سومالی است.

اظهارنظر هفته گذشته آقای ترامپ باعث واکنش مجلس نمایندگان شد و در قطعنامه‌ای «اظهارات نژادپرستانه» وی علیه این زنان را محکوم کرد.

منابع خبری می گویند بدنبال پاسخ های پرزیدنت ترامپ به این چهار نماینده زن دمکرات مجلس شماری از شرکت‌کنندگان یکی از تجمع‌های انتخاباتی او در گرنویل، ایالت کارولینای شمالی، علیه این نمایندگان زن شعار سر دادند و گفتند ترامپ  «او را به خانه برگردان».

پرزیدنت ترامپ در جمع هزاران هوادار خود، گفت: ایلهان عمر و سایر دمکرات‌ها ایدئولوگ‌های چپگرا یانه دارند که حضورشان را برای کشور به عنوان نیرویی شر می‌بینند».

وی افزود: «وقتی این شعار را شنیدم خوشحال نشدم.

تصاویر تلویزیونی از این سخنرانی نشان می‌دهد قبل از اینکه آقای ترامپ سخنرانی‌اش را از سر بگیرد حاضران در تجمع به مدت ۱۳ ثانیه شعار «او را به خانه برگردان» سر دادند.

2 دیدگاه‌

  1. ریشه چپ گرایان بد خیم و و ضد منافع ملی بایستی پیش از رشد از نهادهای دولتی دستشان کوتاه شود. یکی از کسانی که به اینها بال و پر داده و میدهد جرج سورس است. و دیگری جیمی کارتر که باعث شد رژیم خودکامه آخوندیسم بر ملت ایران همچون شیطان سایه گستر شود.

Comments are closed.