پرزیدنت ترامپ کارزار انتخابات ریاست جمهوری را با حمله علیه دموکرات ها آغاز کرد

پرزیدنت ترامپ کارزار انتخابات ریاست جمهوری را با حمله علیه دموکرات ها آغاز کرد

پرزیدنت دونالد ترامپ با آغاز رسمی کارزار انتخابات ریاست جمهوری که قرار است سال آینده برگزار شود، دموکرات ها را متهم ساخت که قصد دارند ایالات متحده را به ویرانی بکشانند. پرزیدنت ترامپ که در همایش بزرگ جمهوریخواهان در فلوریدا سخن می گفت، با اشاره به نخستین نظرسنجی های به عمل آمده، با خرسندی گفت که انتخابات این بار، بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

در یک نظرسنجی که توسط شبکه تلویزیونی فاکس نیوز به عمل آمد گفته شده که جو بایدن نامزد اصلی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری از محبوبیتی به میزان ده درصد بالاتر پرزیدنت ترامپ برخوردار است. ولی همگان می گویند که در طول زمان و با ادامه کارزار انتخاباتی، این نتایج ممکن است دستخوش تغییرات اساسی گردد. به موجب نظرسنجی فاکس نیوز، شبکه ای که خود، یکی از طرفداران قاطع پرزیدنت ترامپ می باشد، میزان محبوبیت جو بایدن ۴۹ درصد و پرزیدنت ترامپ ۳۹ درصد بوده است.

وی بخش اعظم سخنان خود را به انتقاد شدید از حزب دموکرات اختصاص داد و گفت: «همان گونه که ما دموکرات ها را به خوبی می شناسیم، آن ها می خواهند ایالات متحده را ویران کنند». اشاره وی به برخی سیاست های دوران پرزیدنت باراک اوباما بوده از دیدگاه پرزیدنت ترامپ، موجب بروز فاجعه برای ایالات متحده شده است.

پرزیدنت ترامپ رقیبان سیاسی خود را به سرکوب آزادی بیان متهم ساخت، و از جمله گفت: «یک لحظه تصور کنید که اگر در سال آینده آنان به رهبری کشور ما برسند و در کنگره نیز اکثریت داشته باشند، آزادی بینان شهروندان را به طور کامل نابود خواهند کرد.

پرزیدنت ترامپ در ادامه سخنان خود، خانم هیلاری کلینتون رقیب دموکرات خود در انتخابات پیشین ریاست جمهوری را مورد تحقیر و تمسخر قرار داد. او همچنین از ماجراهای جنجال برانگیزی یاد کرد که خانم کلینتون در جریان مبارزات انتخاباتی پیشین، با آن دست به گریبان بود.

گرچه هنوز حزب دموکرات نامزد رسمی خود در انتخابات ریاست جمهوری را انتخاب نکرده است، ولی تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل پیشتر گفته بود که حکومت اسلامی ایران با بی صبری در انتظار پایان دوران ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ و پیروزی دموکرات ها می باشد. در دوران پرزیدنت اوباما، رژیم ایران از امتیازات زیادی برخوردار شد و ایالات متحده سیاست بسیار ملایمی در برابر رژیم در پیش گرفته بود. پرزیدنت ترامپ در دوران کارزار انتخاباتی پیشین خطاب به سران حکومت اسلامی ایران گفته بود “اوباما با شما نرم و مهربان بود، من با شما مهربان نخواهم بود”.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل گفته بود که رژیم ایران می کوشد تا آنجا که ممکن است، تا پایان دوران ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ مدارا کند و منتظر پیروزی دموکرات ها باشد – که به گمان حکومت اسلامی، تحریم ها را باطل خواهند کرد و به برجام باز خواهند گشت.