پرزیدنت ترامپ گفت ظریف و روحانی می توانند به نیویورک بیایند، ولی ظریف می گوید هنوز ویزا نیست

علیرغم سخنان پرزیدنت ترامپ که گفته ما اجازه می‌دهیم که  هیات ایرانی به نیویورک سفر کند . محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران گفت:  ببینیم چه می‌شود، فعلاً قطعی نشده است و فعلاً ویزا نداریم.

آنتونی گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد گفته که  این سازمان برای حل و فصل مسائل مربوط به صدور روادید برای حسن روحانی و محمد جواد ظریف، با مقام‌های آمریکایی در تماس است.

همزمان رسانه های اصلاح طلب و اصولگرا ی داخل ایران به موضوع عدم صدور ویزا برای هیات ایرانی از سوی دولت آمریکا پرداخته اند و نوشته اند : درحالی‌که حادثه آرامکو منطقه را بار دیگر وارد دور جدید التهاب کرده است، به نظر می‌رسد نمی‌توان منتظر کاستن از تنش‌ها و مذاکرات در فرصت سالانه مجمع عمومی باشیم. جدیدترین شنیده‌ها حاکی از این است که فعلا هیات  ایرانی قصد سفر به نیویورک و حضور در مجمع عمومی را ندارد.

به نظر می‌رسد که با توجه به این وضعیت احتمال لغو حضور روحانی و هیات همراه در نیویورک وجود دارد.

پاسدار حسین شریعتمداری مدیرمسوول روزنامه کیهان تهران در باره سفر روحانی به سازمان ملل گفته بود :حسن روحانی باید از رفتن به سازمان ملل خودداری کند. با نرفتنش می‌تواند پاسخ دندان‌شکنی به اهانت‌های بی‌وقفه ترامپ به ایران اسلامی و مردم شریف آن باشد. ضمن آنکه مگر حضور همه ساله آقای روحانی در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل چه دستاوردی داشته است که با عدم حضور ایشان از دست برود؟!

اکنون در اختیار حکومت ایران است که ایا حسن روحانی  و یا ظریف و یا هر دوی انها را به نیو یورک بفرستد یانه؟