پرزیدنت ترامپ گفت که ممکن است برای گشایش سفارتخانه، به اورشلیم بیاید

پرزیدنت ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی با خانم مرکل در واشنگتن، پس از گفتگوهای مفصل درباره سرنوشت برجام

پرزیدنت ترامپ مژده داد که احتمال خوبی وجود دارد بتواند در آئین گشایش سفارت ایالات متحده در اورشلیم شرکت کند. انتقال سفارت آمریکا از تل آویو قرار است کمتر از سه هفته دیگر انجام گیرد و منابع آگاه می گویند که همه چیز برای انجام این مهم آماده شده است.

پرزیدنت ترامپ در ماه گذشته گفته بود که بسیار بعید است بتواند در تاریخ مقرر خود را به اسرائیل برساند، ولی اکنون می گوید که با جدیت به بررسی این امر پرداخته که آیا می تواند در این مراسم حضور یابدم

رئیس جمهوری ایالات متحده در مورد حکومت اسلامی نیز گفت که هرگز به آن ها امکان داده نخواهد شد که بتوانند به تولید بمب اتمی دست بزنند.

پرزیدنت ترامپ که شب گذشته (آدینه) در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با خانم آنگلا مرکل صدراعظم آلمان سخن می گفت، تاکید کرد که بسیار مایل است در مراسم گشایش سفارت شرکت جوید ولی این سفر را قطعی نمی داند.

موعد تعیین شده برای گشایش سفارت چهاردهم ماه مه اعلام گردیده و در مرحله نخست، تنها دفتر شخص سفیر به اورشلیم انتقال می یابد، زیرا کارِ ساختِ بنای جدید سفارتخانه در اورشلیم حدود سه سال به درازا خواهد انجامید.

منابع آگاه فاش ساختند که اسرائیل قصد دارد به ایجاد یک مکان بزرگ به عنوان “کوی سفارتخانه ها” در اورشلیم دست بزند. این محله ویژه احداث سفارت خانه های کشورهایی خواهد بود که در آینده نزدیک قصد دارند از تل آویو آن را به اورشلیم منتقل سازند.

نخست وزیر اسرائیل ارزیابی کرده که علاوه بر ایالات متحده، دست کم شش کشور دیگر نیز امکان انتقال سفارتخانه به اورشلیم را به طور جدی بررسی می کنند.

یک دیدگاه

  1. اتش سوزی در برج سابق ترامپ در باکو کار عوامل ایران است. مرگ بر کسانیکه چشمان خیانتکار خودرا بر روی خطرات وحشتناک ایران بسته اند و تنها طعهمه قراردادهای اقتصادی سنگین را مینگرند!

Comments are closed.