پرزیدنت ریولین ارزیابی می کند که رژیم ایران در آینده بر شدت لحن و واکنش های خود علیه اسرائیل می افزاید

پرزیدنت روبی ریولین یادآور شد که گرچه نیروهای وابسته به سپاه پاسداران در سوریه ضربات دردناکی متحمل شده اند و بارها هدف حملات هوایی و موشکی اسرائیل قرار گرفته اند، ولی همچنان به سرکشی ادامه می دهند

رئیس جمهوری اسرائیل بر این گمان است که حکومت اسلامی ایران ممکن است در آینده بر شدت واکنش خود نسبت به عملیات نیروی هوایی اسرائیل در خاک سوریه بیافزاید و اسرائیل باید در این مورد هشیار باشد. پرزیدنت روبی ریولین که در پژوهشکده امنیت ملی اسرائیل سخن می گفت یادآور شد که گرچه نیروهای وابسته به سپاه پاسداران در سوریه ضربات دردناکی متحمل شده اند و بارها هدف حملات هوایی و موشکی اسرائیل قرار گرفته اند، ولی همچنان به سرکشی ادامه می دهند و انتظار می رود که در آینده، بر شدت واکنش های خود بیافزایند.

این ارزیابی رئیس جمهوری اسرائیل در حالی بیان می شود که فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح ایران و همچنین جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تهدید کرده اند که برای تلافی جویی به عملیات تروریستی  نیابتی روی خواهند آورد و حتی، اسرائیل را نابود خواهند کرد.

تحلیلگران، در تایید سخنان پرزیدنت ریولین، این گمان را مطرح می سازند که رژیم ممکن است برای انحراف افکار مردم از گرانی و کمیابی مایحتاج و شدت گرفتن تحریم های بین المللی، درصدد براید یک جنگ منطقه ای به راه اندازد و همانند جنگ هشت ساله با عراق، مردم را به سوی خود بکشاند.

ولی همزمان، ممکن است نتیجه چنین کاری کاملا معکوس باشد و مردم تشویق شوند که با استفاده از این فرصت، علیه رژیم بپا خیزند و آن را براندازند.

این ارزیابی بر این احتمال استوار است که اگر افراد سپاه پاسداران و بسیج و دیگر نیروهای سرکوبگر حکومت سرگرم جنگ در صحنه خارجی باشند، توان سرکوبی مردم بپاخاسته را نخواهند داشت.

همچنین این احتمال وجود دارد که اگر رژیم ایران، علیه اسرائیل و یا ایالات متحده و یا امیرنشین های عرب وارد جنگ شود، شکست آن حتمی خواهد بود که موجب نابودی رژیم خواهد شد.

پرزیدنت ریولین در سخنان خود در پژوهشکده امنیت ملی از جمله به تهدیدهای اخیر حسن نصرالله سرکردۀ حزب الله لبنان و همچنین فرماندهان نیروهای مسلح ایران استناد کرد که از واکنش های شدید علیه اسرائیل سخن گفته بودند.

امیران ارتش اسرائیل گفته اند که این کشور برای رویارویی با حملات و تعرضاتِ همزمان از جانب رژیم ایران، حزب الله لبنان و حماس و جهاد اسلامی آمادگی دارد.

پرزیدنت روبی ریولین در مورد لزوم صلح با فلسطینی ها، از جمله گفت که باید به ابتکارهای سیاسی دست زد و راه حل های تازه ای به فلسطینیان ارائه داد و آن ها را تشویق کرد که با اسرائیل به صلح و آشتی برسند. مقام رئیس جمهوری گفت که اگر کسی تصور می کند که انجماد سیاسی کنونی به سود اسرائیل است، به اشتباه دچار شده است.

یک دیدگاه

  1. رژیم ایران نمی تواند هیچ غلطی کند اگر اینگونه بود ثروت ملت خود را برای مزدور خرج نمی کرد . درود وبرکت بر بنیامین نتانیاهو درود وبرکت بر رئیس جمهوری اسرائیل درود و برکت بر تمام انان که به اسرائیل بزرگ می اندیشند .

Comments are closed.