پرزیدنت پوتین، کشورهای اروپایی را تهدید می کند. آیا این مرحله دیگری از بازگشت جنگ سرد است؟

پرزیدنت ترامپ در روزهای گذشته گفت که از پیمان منع تولید موشک های اتمی میان برد و بلند برد با روسیه خارج می شود و تولید سلاح های جنگی جدید را از سر می گیرد

پرزیدنت پوتین رئیس جمهوری روسیه تهدید می کند که اگر کشورهای اروپایی حاضر شوند ایالات متحده موشک های جنگی خود را در خاک اروپا مستقر کند، آن کشورها امنیت و آینده خود را به خطر خواهند انداخت. با انتشار این تهدید، اکنون کشورهای اروپایی از خود می پرسند که آیا دوران جنگ سرد به قاره اروپا بازگشته است؟

پرزیدنت ترامپ در روزهای گذشته گفت که از پیمان منع تولید موشک های اتمی میان برد و بلند برد با روسیه خارج می شود و تولید سلاح های جنگی جدید را از سر می گیرد.

این سخنان، با واکنش خشم آلود پرزیدنت پوتین روبرو گردید که اکنون خطاب به کشورهای اروپایی زبان به تهدید می گشاید.

دبیرکل ناتو می گوید از کشورهای عضو این پیمان انتظار ندارد که به دلیل عدم پایبندی روسیه به پیمانه ای ان اف موشک‌های بیشتری را در اروپا مستقر کنند.

ترامپ و پوتین در آینده نزدیک با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

دبیرکل ناتو در اولین واکنش رسمی خود نسبت به سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت من انتظار ندارم که متحدان ما در مقابل موشک های کروز روسی تسلیحات اتمی بیشتری را در اروپا مستقر کنند.

دبیرکل ناتو که در بروکسل سخن می‌گفت افزود ما جنگ سرد دیگری نمی‌خواهیم و ما یک مسابقه تسلیحاتی جدید هم نمی‌خواهیم.

دبیرکل ناتو تصریح کرد که پیامدهای تحولات اخیر برای ناتو باید مورد بحث قرار گیرد و او در این هفته با همپیمانان خود مشورت خواهد کرد.

دبیرکل ناتو می گوید از کشورهای عضو این پیمان انتظار ندارد که به دلیل عدم پایبندی روسیه به پیمانه ای ان اف موشک‌های بیشتری را در اروپا مستقر کنند