پرزیدنت پوتین در دو پیام به رئیس جمهوری و نخست وزیر اسرائیل، خواهان گسترش مناسبات همکاری و دوستی شد

پرزیدنت پوتین رئیس جمهوری روسیه، دو پیام جداگانه برای مقام ریاست جمهوری اسرائیل و همچنین نخست وزیری فرستاد که در هر دوی آنها به همکاری های ثمربخش بین دو کشور پرداخت

رهبران و سیاستمداران ده ها کشور جهان، با فرستادن پیام های بسیار دوستانه، هفتاد و یکمین سالروز استقلال دوباره اسرائیل را شادباش گفتند.

پرزیدنت پوتین رئیس جمهوری روسیه، دو پیام جداگانه برای مقام ریاست جمهوری اسرائیل و همچنین نخست وزیری فرستاد که در هر دوی آنها به همکاری های ثمربخش بین دو کشور پرداخت و ابراز امیدواری کرد که مناسبات روسیه و اسرائیل، باز هم در آینده گسترش بیشتری یابد.

روسیه، با هر دو کشور اسرائیل و ایران مناسبات دوستانه ای دارد و هر دو کشور را به عنوان یک دارایی دیپلماتیک در صحنه جهانی تلقی می کند. ولی مقامات رژیم ایران بارها روسیه به خیانت به منافع آن کشور متهم ساخته اند.

آگاهان سیاسی گفتند، این واقعیت که پرزیدنت پوتین لازم دانسته برای نخست وزیر اسرائیل پیام شادباش جداگانه ای بفرستد، نشان دوستی مستحکمی است که بین طرفین وجود دارد.

رئیس جمهوری سوریه در ادامه پیام خود نوشت که شاید این اتفاقی نباشد که امسال جشن استقلال اسرائیل با روزی مصادف می شود که ارتش سرخ توانست بر ارتش آلمان نازی پیروز شود و جهانیان و از جمله یهودیان را از این مصیبت بزرگ رها سازد.

صدراعظم اتریش، سباستین کورتس در پیام شادباش خود نوشت که به نام ملت اتریش سالروز استقلال اسرائیل را شادباش می گوید و آرزو دارد که دوستی بین دو کشور، دائما گسترده تر گردد. او نوشت که مناسبات بسیار مستحکمی که هم اکنون بین دو کشور وجود دارد، موجب خرسندی عمیق او می باشد.

یک دیدگاه

  1. به کوری چشمان کور و بی شعور جمهوری اسلامی ایران هرچه بیشتر با اسراییل همکاریهای چندین جانبه ای را شروع کرده و ادامه دهید. نمیدانیم چرا اینقدر این غده سرطانی در منطقه و این حکومت جعلی جمهوری اسلامی ایران حسود است و تحمل دوستی و شادی سایر ملل را ندارد؟! الهی که از غصه بمیرد و حداقل هشتاد میلیون زندانی را شاد کند.

Comments are closed.