پرسش سیاسی: چگونه شد که رژیم ایران خانم روزنامه نگار روسی را با اتهام جاسوسی برای اسرائیل، آزاد کرد؟

اقدام رژیم ایران در آزادسازی یک بانوی روزنامه نگار روسی که به جاسوسی علیه اسرائیل متهم شده بود، نشان می دهد که رژیم ایران تا چه حد از آسیب رسیدن به روابطش با روسیه بیم دارد و ناچار می شود بلافاصله به دستورات دولت مسکو گردن نهد. ولی این پرسش مطرح است که اگر سران رژیم از این واقعیت آگاهی دارند، پس چه گروه و یا عواملی توطئه کرده بودند که با بازداشت یک بانوی روزنامه نگار روسی، آن هم به اتهام جاسوسی برای اسرائیل، اقدام کرده است. پاسخ به این پرسش هنوز مشخص نشده است.

سفارت روسیه در تهران، در نخستین ساعات بامداد امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که مقامات حکومت ایران، خانم یولیا یوزیک را از رندان آزاد کرده اند. رژیم ایران چندین شهروند اروپایی و آمریکایی را به همین اتهام جاسوسی، به زندان انداخته و تلاش آن کشورها برای به دست آوردن آزادی آن ها تا کنون بدون نتیجه مانده است. دولت استرالیا نیز برای به دست آوردن آزادی یک زن و مرد گردشگر استرالیایی از زندان حکومت، ناچار شد یک ایرانی را که به جرم تلاش برای فرستادن قطعات ممنوع نظامی و اتمی به ایران، در دادگاه محکوم شناخته شده بود آزاد کرد.

این گونه کوتاه آمدن های کشورهای غربی در برابر قلدری رژیم ایران، در دراز مدت موجب افزایش آدم ربایی رژیم گردیده که خانم نازنین زاغری شهروند ایرانی – انگلیسی، یک نمونه آن است.

سفارت روسیه در تهران اعلام کرد که خانم یولیا یوزیک بامداد امروز (پنجشنبه) با یک هواپیمای مسافری روسی ایران را ترک کرده است.

مقامات حکومت ایران هنوز توضیح نداده اند که چگونه شد که فردی را با این اتهام های به ظاهر وخیم، ناگهان رها ساختند و اجازه خروج او را دادند.

یک دیدگاه

Comments are closed.