پرسش شبکه های اجتماعی از علی خامنه ای: چه شده است که از دید افراد پنهان شده اید؟

برخی کاربران در شبکه های اجتماعی در رابطه با عدم حضور خامنه ای در همایش های همیشگی در دوران کورونا، مطالبی منتشر ساخته و پرسش هایی مطرح کرده اند. آن ها از جمله نوشته اند: در حالی که رهبر جمهوری اسلامی به دلیل ترس از کرونا حتی از حضور در جمعی چند نفره و “غربال شده” اکیداً پرهیز می کند، اما، دولت حسن روحانی خبر داد که مساجد بیش از ١٣٠ شهرستان کشور بازگشایی و نمازهای جمعه از نو برگزار می شوند و از هم اکنون ١١٠٨ “بقعۀ مبارکه” در کشور بازگشایی شده اند.

در این گزارش انتقادی، امده است که خامنه ای به دلیل کرونا در نشست شعرخوانی هم شرکت نمی کند اما دستور بازگشایی هزاران مسجد می دهد .خوب اگراوضاع خوب است؟ چرا ؟در میان جلسات عمومی خود ظاهر نمی شود.

محمد حمزه زاده، قائم مقام حوزۀ هنری، در این باره گفت که “متاسفانه به دلیل شرایط کرونا” امسال برای اولین بار جلسۀ شعرخوانی در غیبت “امین شعر انقلاب” یعنی خامنه ای و به میزبانی “حوزۀ هنری” برگزار خواهد شد.

محمد حمزه زاده افزود:  در این نشست “افراد پیشکسوت” هم حضور نخواهند داشت و فقط “جمعی حدود پانزده نفر” در مسجدی “در مقابل دوربین رسانۀ ملی شعرخوانی خواهند داشت” که به صورت زنده از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

پس از مرگ روح الله  خمینی، به ابتکار علی خامنه ای این نشست های از سال ١٣۶٨ هر سال در ماه رمضان و در شب تولد امام دوم شیعیان برگزار می شود و در آنها شاعران طرفدار حکومت اسلامی پس از شعرخوانی  مورد توجه و تشویق رهبر حکومت اسلامی قرار می گیرند.

از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران، رهبر حکومت اسلامی ایران، برخلاف کلیه رهبران جهان، از حضور در کلیه نشست ها و تجمعات سیاسی و مذهبی خودداری و پیام های خود را به طور غیرمستقیم از طریق توئیتر یا کنفرانس های تصویری اعلام می کند.

 آخوند محمد نوروزپور، “مدیر کل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف” نیز روز گذشته (پنجشنبه) گفت که دستور بازگشایی ١١٠٨ بقاع متبرکه ١٣٢ شهرستان را که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا “سفید و کم خطر اعلام شده”، ابلاغ کرده است. با این حال، خود اخوند نوروزپور اعتراف کرده است که “بازگشایی این اماکن مذهبی به معنی عادی شدن امور نیست و هنوز خطر در این ١٣٢ شهرستان رفع نشده است.”

در روز های گذشته در شماری از رسانه های خبری ارزیابی شده بود که خامنه ای به علت بالا رفتن سن دچار فراموشی شده و مانند گذشته بر سخنان خود تمرکز ندارد و .وی در اخرین سخنرانی  خود که در تلویزون  پخش شد ۱۰۴ بار به نوشته هایی که به دست گرفته بود نگاه کرد که این نشان اشکار تضعیف حافظه او می باشد.