پرسش: چرا رژیم از اسرائیل انتقام نمی‌گیرد؟ پاسخ پاسدار: درسوریه، ما مهمانیم!

تصویری از حمله هوایی اسرائیل به یکی از مواضع سپاه قدس در سوریه

پاسدار ابوالفض شکارچی، سخنگوی نیروهای مسلح رژیم ایران، در سخنانی کوشید توضیح دهد که چرا رژیم ایران نسبت به عملیات هوایی اسرائیل علیه مواضع و مراکز سپاه قدس ایران در خاک سوریه واکنش نظامی نشان نمی دهد. او گفت: « ما بنا به درخواست قانونی دولت سوریه حضور مستشاری در سوریه داریم و رژیم صهیونیستی کوچکتر از آن است که جمهوری اسلامی ایران را تهدید و یا با آن مقابله کند».

در گزارش های پیشین آمده بود که ارتش اسرائیل در دو سال اخیر بیش از یک هزار هدف نظامی سپاه پاسداران و نیروهای وابسته به آن در خاک سوریه در بیش از دویست حمله هوایی، هدف قرار داده است. رژیم ایران تنها دوبار با شلیک موشکی علیه اسرائیل، واکنش نشان داد. ولی آن دو حمله نیز آسیبی به نیروهای اسرائیلی و یا خاک این کشور وارد نساخت.

خبرنگار خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، از سخنگوی نیروهای مسلح چنین پرسید: «در مقاطعی شاهد بودیم که رژیم صهیونیستی به مواضع مختلفی در خاک سوریه حمله کرده و بعضاً تهدید می‌کند که حتی مواضع نیروهای ایرانی در سوریه را نیز هدف قرار می‌دهد، اگر رژیم صهیونیستی چنین خطایی را انجام دهد و مواضع نیروهای ما در سوریه مورد هدف قرار دهد واکنش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی چه خواهد بود؟».

ابوالفض شکارچی از ابراز واکنش مستقیم به این پرسش خوداری کرد و گفت: «سوریه از ما خواست که حضور مستشاری در این کشور داشته باشیم و در رژیم صهیونیستی کوچکتر از آن است که جمهوری اسلامی ایران را تهدید و یا با آن مقابله کند».

پاسدارمحسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت نظام پیشتر گفته بود که نیروهای حکومت ایران را دولت سوریه دعوت کرده و مسوولیت حفظ جان میهمان به عهده ی میهماندار است و اگر به میهمان آسیبی وارد شود وظیفه میهماندار است که به آن رسیدگی کند و خود میهمان، در این زمینه مسؤولیتی ندارد.

 

4 دیدگاه‌

  1. متعجبم که افتخار حاکمان ایران این است که توانسته اند در نزدیکی مرزهای اسرائیل بروند و نیرو مستقر کنند و عجیب که این را یک دستاورد بزرگ میپندارند . آیا خواسته کسانی که در شورش ۵۷ بر علیه حکومت پهلوی شعار میدانند و باعث تغییر حکومت شدند این بود که بتوانند در نزدیکی اسرائیل پایگاه داشته باشند که رژیم فاسد اسلامی از این اتفاق به عنوان دستاورد یاد میکند ؟ به راستی هیچ وظیفه و دستاوردی در ایران نمیشد ایجاد کرد جز مستقر کردن نیروی نظامی کنار اسرائیل و هزاران خرابی و ویرانی دیگر که مایه ننگ این رژیم کثیف است . نابود باد رژیم فاسد اسلامی و درود بر آزادی و انسانیت

  2. مسؤولین اسرائیلی چراکوتاهی می کنند؟باید پذیریی درخورازآنان صورت پذیرد.آقا خوبیت ندارد،آیندگان درمورد عدم مهمان نوازی لایق برشما خورده خواهند گرفت.زمان برگشت پذیر نیست.

Comments are closed.