پرنس ویلیام ولیعهد بریتانیا به دستور ملکه برای نخستین بار به طور رسمی به دیدار اسرائیل می آید

پرنس ویلیام فرزند ملکه بریتانیا به زودی برای دیدار رسمی به اسرائیل می آید. این دیدار به درخواست شخص ملکه صورت خواهدگرفت و شاهزاده بریتانیایی دیداری نیز از حکومت خودگردان فلسطینی در شهر رم الله به عمل خواهد آورد.

سفارت بریتانیا رسما اعلام کرد که دیدار پرنس ویلیام به درخواست ملکه، کشور اردن را نیز شامل خواهد شد.

بنیامین نتانیاهو ساعتی پس از اعلام این خبر، با صدور بیانیه ای از این تصمیم ابراز خرسندی کرد و به شاهزاده بریتانیایی خوش آمد گفت.

این نخستین بار است که یکی از اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا به طور رسمی از اسرائیل دیدن می کند. دولت اورشلیم در سال های گذشته بارها چنین دیداری را پیشنهاد کرده بود، ولی دولت لندن همیشه این پیشنهاد را رد کرده بود.

همسر پرنس ویلیام او را در این سفر همراهی نخواهد کرد، زیرا هفتمین ماه بارداری خود را می گذراند و قرار است در ماه آوریل وضع حمل کند.

پرنس ویلیام تا کنون به دستور ملکه از کشورهای زیادی دیدن کرده است. آگاهان می گویند که هدف ملکه الیزابت آن است که فرزند خود را هرچه بیشتر برای به دست گرفتن سلطنت پس از درگذشت خود، آماده سازد.

بنیامین نتانیاهو که سرپرستی وزارت خارجه را نیز به عهده دارد، به مدیرکل آن وزارتخانه دستور داد بیشترین تدارکات برای پذیرایی گرم از ولیعهد بریتانیا انجام شود.

آگاهان سیاسی در اورشلیم گفتند که دیدار پرنس ویلیام نشان تحکیم روابط دوستی بین بریتانیا و اسرائیل است. دولت لندن از هنگام برپایی دوباره کشور اسرائیل، به طور سنتی همیشه از اعراب جانبداری کرده است.

2 دیدگاه‌

  1. اسرائیل، انگلستان؛ عبری، انگلیسی حال انگلستان و یا آمریکا سرآغاز عبری، عربی، انگلیسی زده شده است همانگونه طبق تخمین های همه جانبه ای فقط سه زبان عبری، عربی، انگلیسی تا حدود سه قرن آتی تداوم حیات خواهند داشت و هند و چین بزرگ یا به عبری و یا به انگلیسی تکلم خواهند کرد. انگلستان به اسرائیل سوم بعد از لهستان ملقب شده است مثل قوم برگزیده بد و خوب

Comments are closed.