پرواز بالگردهای نظامی سپاه  پاسداران برای سرکوب مردم در مرز سراوان 

به دنبال حمله مسلحانه جیش العدل به نیروهای سپاه در سراوان، جو امنیتی شدیدتر شده و سپاه برای سرکوب بیشتر مردم بالگرد هایش را به منطقه فرستاد.

در تازه ترین خبرها از سراوان ، کانال خبری رصد بلوچستان اعلام کرد که  هم اکنون سه بالگرد نظامی سپاه در حال گشت زنی در نوار مرزی بلوچستان در منطقه سراوان هستند.

در همین راستا، سپاه پاسداران نیز با انتشار اطلاعیه ای اعتراف کرد که گروه  جیش العدل به نیروهای سپاه  حمله کرده و شماری از آنان را به گروگان گرفته و تعدادی از آنان را نیز کشته است .

در ادامه این اطلاعیه آمده است که  گروه سنی‌مذهب “جیش العدل” به  به خودروهای گشتی سپاه پاسداران در منطقه کشتگان شهرستان بم‌پشت حمله کرده‌اند.

کانال خبری موسوم به “رصد بلوچستان” عصر روز گذشته (سه شنبه ) با انتشار  بیانیه‌ای منسوب به “جیش العدل” اعلام کرد  که افراد مسلح به دو خودرو حمله کرده‌اند. در کشمکش مسلحانه، یک خودرو منهدم شده و “خودروی دیگر به همراه سرنشینان آن توسط گروه به گروگان گرفته شده‌” است.

در این گزارش آمده است که در این  درگیری “۵ تن از نیروهای سپاه کشته شده و سه تن دیگر به گروگان گرفته شده‌اند”.

در روزهای گذشته سراوان و پیرامون آن، به دنبال کشته شدن چند سوخت‌بر در منطقه به دست نیروهای سپاه پاسداران ، شاهد ناآرامی‌های گسترده بود که اعتراضاتی نیز به دنبال داشت.

“جیش العدل” گروهی مسلح است که با شعار دفاع از حقوق مردم بلوچستان در جنوب شرقی ایران فعالیت دارد. رژیم ایران  این گروه سنی‌مذهب را جدایی‌خواه می‌داند .

بارها حکومت ایران رقیب منطقه‌ای خود عربستان سعودی را به حمایت از گروه‌”جیش العدل” متهم می‌کند. عربستان اما همواره این اتهام را رد کرده است.

سپاه پاسداران که کنترل و نظارت قاچاق مرزها را به عهده دارد ، همانند مرز کردستان  که کولبران را کشتار می کند، در سیستان و بلوچستان نیز نمی خواهد که مردم این منطقه که در فقر و کمبود و محرومیت شدید بسر می برند ، به لقمه نانی برای سفره روزانه شان دست یابند .

کانال خبری رصد بلوچستان در ادامه نوشته است در این مدت  صدها خودروی یگان ویژه و امنیتی از استان های دیگر در حال گسیل به بلوچستان است. علی خامنه ای با گسیل نیروهای خود به بلوچستان قصد دارد تا دست به یک قتل عام گسترده بزند.

شماری از کاربران در این باره نوشته اند: بلوچستان تنها تر از همیشه است و هیچ گونه حمایتی از استان های دیگر به  بلوچها نشده است.بلوچستانی که همیشه به کمک مردم سیل زده و زلزله زده ایران می رود اکنون تنهاست ،  بلوچها همچنان منتظر حمایت مردم  دیگر مناطق ایران  در خیابان ها با خیزش خود هستند.