پرونده املاک نجومی شهرداری دوره قالیباف به «۲۰۰۰ مورد» رسیده است

پرونده املاک نجومی شهرداری دوره قالیباف به «۲۰۰۰ مورد» رسیده است. روزنامه اعتماد نوشت:  «پرونده املاک نجومی شهرداری  در قوه قضاییه ناپدید شده است».

یک عضو شورای شهر تهران می‌گوید پرونده املاک نجومی مربوط به دوره حضور محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران کماکان باز است و به ۲۰۰۰ مورد رسیده است. محمدباقر قالیباف، که اکنون ریاست مجلس حکومت ایران، را عهده دار است در سال‌های اخیر از مدعیان مبارزه با فساد بوده است

محمود میرلوحی در گفت و گو با خبرنگار  روزنامه «اعتماد» گفته است که در گزارش اولیه مربوط به این املاک بحث واگذاری ۶۷۴ ملک به صورت غیرقانونی مطرح شد ولی با پیگیری‌های بعدی به بیش از ۲۰۰۰ ملک رسیده است.

این عضو شورای شهر، تصریح کرد که قرار است پیروز حناچی، شهردار تهران، به‌زودی درباره پشت پرده مربوط به واگذاری ۴۱ ملک از مجموعه املاک نجومی صحبت کند.

محمود احمدی‌ بیغش، در انتقاد از سخنان مطهری که گفته بود چرا حکومت اسلامی در برابر سرکوب مسلمانان چین  سکوت کرده و انرا مغایر “منافع ملی” خوانده  است گفت:  این اظهارات «سخیف» و «ضد امنیت ملی» مطهری  صحت ندارد بلکه ده‌ها میلیون مسلمان چین با دولت و دولت با مسلمانان مشکلی ندارند و قیاس آن با مسلمانان فلسطین یک «فتنه غرب‌گرایانه» است .باید دادستانی با مطهری به خاطر این سخنان اش  برخورد کند.

او گفت:  مطهری این سخنان را  در راستای استمرار «خط فکری نفاق‌برانگیز» این جریان بی‌خاصیت و پرمدعا برای تحت تاثیر قرار دادن روابط مناسب ایران و چین انجام داده است.

علی مطهری گفته بود که حکومت ایران به علت نیازهای اقتصادی اش به چین، نمی تواند از مسلمانان ایغور حمایت کند و سکوت کرده است. این «مایه سرشکستگی برای حکومت اسلامی است».

بیغش در ادامه با لحن بی ادبانه ای خطاب به مطهری گفته است که  این روزها شاهد برخی «موضعگیری‌های نسنجیده» و فاقد هرگونه اعتبار و استناد از سوی بعضی از «سیاسیون بی‌خاصیت» و همیشه طلبکار نسبت به چین هستیم .

علی مطهری، نماینده پیشین مجلس نیز امروز (دوشنبه) در پاسخ به بیغش در  توییتر نوشت: بی‌اطلاعی  احمدی بی‌غش نماینده مجلس از ظلم عظیم دولت کمونیست چین نسبت به مسلمانان منطقه سین‌کیانگ عجیب نیست چرا که اطلاعات امثال او صرفاً از طریق صدا و سیما کسب می شود و صدا و سیمای ما برخلاف رسانه‌های دنیا تاکنون حتی یک گزارش از ریشه‌کنی اسلام در سین‌کیانگ پخش نکرده است.

مطهری  پیشتر هم در یکی از توییت‌های قبلی خود با اشاره به سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین سرکوب مسلمانان چین را مطرح کرده بود، و نوشت: «گذشته از محتوای سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین، باید قبل از امضای آن، تکلیف دو میلیون مسلمان چینی که در اردوگاه‌های اجباری برای دست کشیدن از دین و فرهنگ خود شکنجه می‌شوند و مساجدشان تخریب شده، روشن شود.»

پیشتر محمود احمدی بیغش، در ارتباط با  قرارداد ۲۵ ساله ایران با چین تایید کرده بود که  خبر واگذاری ” اختیار کامل  جزایر ایران به چین” بخشی از  قرارداد جامع همکاری ایران و چین، است.

این نماینده مجلس گفته بود: «چینی‌ها در اصل قرار است که جزایر ایران را بگیرند، این قرارداد،   نیاز به اصلاح دارد و در مجلس باید کار کارشناسی انجام شود تا به نفع مردم ایران باشد.

اما کوتاه مدتی بعد با فشار مقامات حکومتی،  سخنان خود را فوری پس گرفت و ادعا کرد که تمامی سخنانی که گفته است نادرست است.

یادآور می شود اکنون یکسال است که دولت کمونیستی چین یک میلیون نفر از مسلمانان اویغور را به اردوگاه های بازآموزی می فرستد، و با آنان برخورد مناسبی ندارد.

علی خامنه ای که خود را ولی امر مسلمین جهان دانسته و حمایت از مسلمانان را در سراسر جهان، وظیفه اصلی سیاست خارجی خود تعریف کرده ، در ارتباط با آزار و اذیت و کشتار مسلمانان اویغور، به خاطر منافع اقتصادی اش  سکوت کرده است، و  تاکنون زبان به اعتراض نسبت به سرکوب مسلمانان چین نگشوده است.