پزشکان درمانی محمدرضا  شجریان همچنان به تلاش های خود برای نجات این هنرمند پر افتخار ایران  ادامه می دهند 

دکتر حسن عباسی پزشک استاد آواز ایران خبرداد: استاد شجریان شب گذشته در بخش آی سی یو به دلیل عفونت در کیسه صفرا بستری شده اند و امکان عمل هم وجود ندارد. اما خوشبختانه توانستیم این عفونت حاد را کنترل کنیم.

دکتر عباسی گفت: سطح هوشیاری ایشان در حدی نیست که بگوییم در کما هستند ولی در حال حاضر شرایط نرمالی هم ندارند.

او افزود: سعی ما بر این است که سطح هوشیاری استاد را بالانس را برقرار کنیم تا درمان را ادامه دهیم.

پزشک معالج محمدرضا شجریان گفت: منبع اطلاع رسانی شرایط جسمی استاد شجریان بیمارستان جم و بستگان ایشان به خصوص همایون خان شجریان هستند و‌منابع دیگر ارزشی ندارند. امروز هم یک شایعه کذبی منتشر شد که واقعیت نداشت.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: تمام امکانات برای مداوای استاد در ایران موجود است چنانچه غیر از این بود حتما برای انتقال ایشان به خارج از کشور اقدام می کردیم.

حکومت اسلامی ایران بارها تلاش کرده که صدای خسرو آوازایران را خاموش کند ولی به علت محبوبیتی که این هنرمند پرآوازه در بین مردم دارد هراس کرده و نتوانسته است اقدامی کند. پیشتر در شورای شهر تهران پیشنهاد داده بودند  که یکی از خیابان های تهران را به نامش کنند که با مخالفت شدید تندرویان در حکومت روبرو و منتفی شد.   بسیاری از آهنگ هایی که استاد شجریان اجرا کرده دارای معانی آزادی طلبانه و حمایت از مردم ایران بوده و به همین جهت نیروهای سرکوبگر حکومت بارها قصد بازداشت و آزار او را داشتند که با توجه از حمایت مردمی ایران از وی از  اجرای نیت خود به هراس دچار شدند.  استاد شجریان دو سال پیش با صراحت از صدا و سیمای رژیم خواسته بود که حق پخش اهنگ های او را ندارند.

پس از انتشار خبر بیماری خسرو آواز ایران، بسیاری از مردم ایران دست به نیایش   به آستان ایزد یکتا برافراشته اند که او تندرستی خود را بازیابد و به کار هنری خود بازگردد. دلدادگان او تنها دوستداران صدای او نیستند بلکه ملتی است که شجریان بزرگ، خود را صدای آنها نامیده است و پا به پای رنج ها و شادی ها و امیدها و یاس هایشان ترانه و آواز خوانده و سخن گفته است.

محمدرضا شجریان چند ماه پیش نیز در بیمارستان بستری شده بود .

گفتنی است:  محدودیت هایی که حکومت برای هنرمندان ایجاد کرده از عوامل اصلی بیماری،  افسردگی و ناراحتی روحی او و شمار زیادی از هنرمندان ایران بوده است.