پزشکان: شمار فوت کرده های کرونا و مبتلایان به آن، بسیار بیشتر از رقم گزارش شده است

در برخی از شبکه های اجتماعی آمده است که در اصفهان دست کم هیجده نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند. ولی مقامات رسمی هنوز واکنشی نسبت به این اخبر نشان نداده اند. مقامات حکومت اسلامی پیشتر ادعا کرده بودند که بسیاری از گزارش های منتشر شده در شبکه های اجتماعی نادرست است. ولی در همان حال، شمار زیادی از پزشکان که در بیمارستان های مختلف کار می کنند، می گویند که شمار تلفات ناشی از کرونا بسیار بیشتر از ارقامی است که حکومت آن ها را انتشار می دهد.

در این گزارش ها آمده است که در بیمارستان عیسی بن مریم چندین مورد کرونا مثبت و ۲ نفر فوتی داشته است. بیمارستان الزهرا با ازدحام شدید روبرو شده و حدود ۱۴ الی ۱۵ تن فوتی. بیمارستان فارابی دو تن مشکوک. بیمارستان شریعتی ۱ فوتی

اصفهان تا اکنون کیت تشخیص نداشته، به همین دلیل افراد متعددی با علائم مشابه فوت شده است. یکی از انترن های پزشکی هم به دلیل ابتلا فوت کرده.

در این گزارش نوشته شده که  تا بحال مشابه چنین سی تی ها و گراف هایی را جایی مشاهده نکرده است. همچنین کار از گروه های حساس گذشته و نرخ مرگ و میر بسیار بالا بوده است.

هم چنین منابع محلی در کرمانشاه نیز نوشته اند: بیمارستان امام رضای کرمانشاه، از پنج تن از افرادی که آزمایش کرونای اون ها مثبت بود.متاسفانه چهار نفرشون فوت کردند. و حال  اون یک نفر هم در وضعیت وخیمی است

گفتنی است رسانه ی  خبری حکومت تاکنون چیزی در مورد فوت شدن این افراد نگفته اند . در این گزارش آمده است که یکی از این افراد افسر نیروی انتظامی ۳۳ ساله است . وزارت اطلاعات در بیمارستان مستقر شده است و اجازه نمیدهند کسی با خبر شود.

تاکنون هیچ منبع رسمی این خبر را تایید نکرده است .