پزشکیان، نماینده مجلس: وقتی با آمریکا می‌جنگیم باید هزینه‌اش را هم بدهیم

یک نماینده مجلس حکومت ایران در انتقاد با به خطر انداختن وضعیت کنونی مردم ایران  به خاطر مخالفت های جناحی در کشور گفت: جنگیدن ایران با آمریکا هزینه دارد و ” زخمی، کشته و تخریب”  نیز در پی دارد و با توجه به اینکه ایران از نظر قدرت نظامی از آمریکا پایین‌تر است، ندادن “تلفات” در این مسئله را واضح و مبرم است.

مسعود پزشکیان، گفت: در ارتباط با دلایل مخالفان پیوستن ایران به FATF، گفت: این افراد می گویند که با تصویب FATF  اروپا و آمریکا به صورت نقطه زن متوجه می شوند که منابع پولی در ایران کجاست و با آن چه کرده ایم.

پزشکیان در ارتباط با ادعای  مخالفان fatf که می گفتند ، نمی‌خواهند اطلاعات را به آمریکا و اروپا بدهند گفت: این ادعا بی ربط است .«حتی اگر هم درست باشد و بگوییم ربط دارد بیایند اف‌ای‌تی‌اف داخلی در مملکت را درست کنند؛ چرا اینها پولی که در این مملکت قاچاق می‌شود یا رانت می‌شود و طرف وامش را یا مالیاتش را نمی‌دهد، درست نمی‌کنند؟ اینها که می‌گویند با اف‌ای‌تی‌اف می‌خواهند ما را رصد کنند تا ببینند چکار می‌کنیم، چرا خودشان دزدها را در مملکت رصد نمی‌کنند؟»

پزشکیان، در افشاگری خود از وجود “زمین‌خواری، قاچاق، خوردن پول” خبر داد که عده‌ای آنها را انجام می‌دهند و به راحتی به خارج از کشور می‌روند.

وی افزود: تا زمانی که سیستم اصلاح نشود مبارزه با فساد و زمین خواری در حد شعار باقی می ماند و تمامی این مباحث در هاله ای ابهام باقی می ماند در حالی که باید مبارزه  با این موارد را نقطه زن کرد.