پس از آن که از غزه به سوی خاک اسرائیل ده راکت پرتاب شد، نیروی هوایی اسرائیل واکنش نشان داد

در خط مرزی اسرائیل با غزه، تظاهرات روزهای آدینه، همچنان ادامه یافت

گروه های تروریستی در غزه، دوباره خاک اسرائیل را هدف راکت قرار دادند، و بلافاصله با واکنش ارتش دفاعی اسرائیل روبرو شدند که تعدادی از مواضع آن ها را بمباران کرد.

در تعرض جنگی تازه از غزه، بیش از ده راکت به سوی شهرک سدروت در فاصله کوتاهی از مرز غزه شلیک شد که یکی از آن ها به خانه ای در آن شهر اصابت کرد و آسیب جزیی وارد ساخت و موجب هراس شماری از شهروندان گردید. یک راکت دیگر نیز در زمین باز سقوط کرد، ولی هشت راکت توسط سامانه ضد موشکی موسوم به “گنبد آهنین” شکار و خنثی شد.

در خانه ای که هدف راکت قرار گرفت، خانواده ای با فرزندان خود می زیستند که با شنیدن آژیر خطر، خود را به اطاق امن رسانده بود و انفجار راکت در فاصله کمی از خانه آن ها، آسیبی وارد نساخت، ولی زیان سنگینی به خود ساختمان وارد آمد.

اسرائیل اعلام داشته که چنین تعرضی از خا ک غزه را با وخامت تلقی می کند و نسبت به آن ساکت نمی نشیند. ساعتی پس از حمله راکتی دیشب، هواپیماهای نیروی هوایی اسرائیل به پرواز در آمدند و چندین هدف نظامی در خاک غزه را بمباران کردند.

یک کارگاه تولید اسلحه و همچنین چند پایگاه نظامی وابسته به سازمان های ترور در غزه آسیب دید. مقامات فلسطینی می گویند که در جریان بمباران، یک تن کشته شد و دو نفر دیگر زخمی گردیدند.

در اسرائیل ارزیابی می شود که این حملات موشکی توسط گروه موسوم به “جهاد اسلامی آزادی فلسطین” شلیک گردیده و سازمان تروریستی حماس در آن دخالتی نداشته است. با این همه، اسرائیل گروه حماس را مسؤول این گونه تجاوزکاری ها می داند و بر این باور است که حماس به عنوان حاکم بر غزه، وظیفه دارد از وقوع آن جلوگیری کند.

سازمان جهاد اسلامی آزادی فلسطین، که احتمالا مسؤول حمله موشکی شب گذشته بوده، توسط رژیم ایران برپا شده و تحت حمایت آن قرار دارد.

در بعدازظهر روز گذشته (آدینه) نیز بیش از پنج هزار فلسطینی، به دعوت از جانب حماس و دیگر سازمان های ترور، در نزدیکی نوار مرزی اسرائیل گرد آمدند و به تظاهرات خشونت بار پرداختند و چند تن از آن ها جدار سیمی را پاره کرده و وارد خاک اسرائیل شدند، ولی بلافاصله به داخل غزه گریختند.

چند تن از آشوبگران فلسطینی آسیب دیدند. حماس با ابراز واکنش خشونت بار، مانند همه دفعات پیشین، تهدید کرد که از اسرائیل به سختی انتقام خواهد گرفت.