پس از آن که خامنه ای، مردم معترض ایران را “اشرار” نامید، حالا روحانی نیز آنان را “اخلالگر” می خواند

به تقلید از سخنان روز گذشته خامنه ای که مردم معترض ایران را “اشرار” نامید، حالا حسن روحانی  نیز آنان را اخلالگر خطاب می کند و می گوید : اخلالگران عددی نیستند. آنها همان تعداد کمی بودند، همان تعداد کم ماندند. حال یک خسارت‌هایی را بوجود آوردند اما مردم با هوشیاری برخورد کردند.و نیروهای امنیتی هم عوامل را بازداشت کردند محمود احمدی نژاد نیز پیشتر گفته بود که معترضین سال ۸۸ که علیه ظلم و بیداد در ایران برخاسته اند خس و خاشاک هستند.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی، گفت : هدف از افزایش نرخ بنزین  اساس و هدف دولت در طرح حمایت معیشتی، وکمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد است که در شرایط تحریم اقتصادی، به لحاظ معیشتی تحت فشار هستند.

روحانی گفت : فروش نفت ما با محدودیت‌هایی مواجه است و اگر محدودیت هم نداشتیم، پول نفت برای اینگونه مصارف مناسب نیست، در سال ۱۳۹۰ ما ۱۱۰ میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم اما امروز شرایط متفاوت است

این در حالی که مقامات حکومت ایران پیشتر ادعا می کردند که  وضعیت اقتصادی ایران رو به بهبودی است و مشکل فروش نفت وجود ندارد.

حسن روحانی  گفت که برای جبران خزانه خالی دولت  سه راه بیشتر نداریم، یا باید مالیات مردم را افزایش دهیم و از محل درآمد حاصل از آن پرداخت ها را انجام دهیم، یا باید نفت بیشتری صادر کنیم و از محل آن این هزینه‌ها را تامین کنیم و  یا باید از یارانه‌ها بکاهیم و از محل آن به خود مردم نیازمند برگردانیم.

گفته شده است که سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت ناگهانی آن در ایران مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قواست. چند هفته پس از خروج ایالات متحده  از توافق هسته ای برجام، شورایی به خواست آیت‌الله علی خامنه‌ای تشکیل شد که اسم آن شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قواست. این شورا با حضور رئیس جمهوری، رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه رسمیت پیدا می کند و مصوبات آن از قبل دارای تایید رهبر جمهوری اسلامی ایران است برای همین به سرعت اجرایی می شود.

علی خامنه ای که خود را رهبر اسلامی ایران می داند در راس امور همه تصمیم گیری هادر داخل  کشور است .و همیشه تلاش دارد که خود را مبرا از هرگونه اقدامی علیه مردم نشان دهد. از بازگشت به مذاکره با ایالات متحده و کاهش تعهدات برجامی گرفته تا گرفت  آزادی سیاسی و اجتماعی به مردم ایران وهم اجرا خواسته های مردم ایران مبنی بر قطع کمک به گروه های تروریستی تحت حمایت خود از حماس و حزب الله و حوثی ها و فلسطینیان و حشدالشعبی.هم اکنون نیز روحانی و سران سه قوه را مسوول  کشتار مردم معترض به بیداد در ایران معرفی می کند .

روحانی گفت : خودم فیلم‌های بسیاری از این موارد را دیدم، عدد اینها چند نفر و تعداد آنهایی که تخریب می‌کنند چند نفر هستند، عددی نیست.

روحانی  در سخنان خود هیچ گونه اشاره‌ای به کشته شدن مردم معترض در پی تیراندازی نیروهای امنیتی نکرد و افزود: از وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، بسیج و همه نیروهای مسلح و نیروی امنیتی برای سرکوب مردم و می دانم که  با همه توان تلاش کردند سردسته آدم‌هایی که دنبال تخریب اموال عمومی بودند را شناسایی کنند، برخی را دستگیر کردند و برخی دیگر را دستگیر خواهند کرد و طبق قانون باید با آنها رفتار شود.