پس از آن که عمده ثروت ملی ایران را به باد دادند، اکنون جنگل ها و محیط زیست است که در آتش می سوزد

آتش سوزی در سراسر ایران گسترده شده  و روز به روز به موارد آن افزوده می شود.

آتش سوزی در پالایشگاه تهران یک کشته برجای گذاشت،روابط عمومی شرکت پالایش نفت تهران با اعلام این خبر گفت: نشت بنزین و ترکیب آن با اکسیژن محیط موجب اشتعال سریع و غافلگیری کارگران خط تولید پالایشگاه شد.

همزمان گزارش شده است که  آتش‌سوزی در فولاد خوزستان نیز روی داده است.ابراهیم قنبری مدیرعامل سازمان آتش نشانی اهواز گفته است که  این آتش سوزی همچنان در بخش‌هایی از انبارهای این شرکت ادامه دارد و ماموران در حال جلوگیری از سرایت آتش به سایر بخش‌های این شرکت هستند.

روز گذشته(چهارشنبه ) نیز آتش‌سوزی گسترده در واگن‌های قطار مسافربری در اسلامشهر گزارش شد هم چنین  گزارشهای مختلفی از آتش‌سوزی جنگلها، مراتع کشور، پارک چیتگر تهران نیز گزارش شده است.

طی روزهای گذشته گزارشهای متنوعی از آتش‌سوزی‌های گسترده در جنگلها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام و خوزستان منتشر شده است.

برخی رسانه های خبری نوشته اند که در حال حاضر بیش از ۲۷ مورد آتش سوزی در چندین نقطه ایران و از جمله در تهران پایتخت جریان دارد و خسارات مالی و زیست محیطی سنگینی وارد آورده است.

در این گزارش آمده است که احتمال دارد بیشتر این آتش سوزی ها عمدی بوده زیرا در ظرف چند روز رخ داده است.

این آتش سوزی ها از  جنگل های کهگیلویه، تا نقاط دیگری را چون بوشهر، خوزستان، کردستان، کرمانشاه و فارس گرفته تا  پارک چیتگرو بوستان های  تهران ،و همچنین واگن های قطار مسافربری اسلامشهر،و پالایشگاه ها و کارخانه ها و سایر مناطق و مراکز دیگر فرا گرفته است