پس از اعتراضات گسترده‌ مردم ایران در فضای مجازی،  شهرداری تهران شکایتش را از معترضان آبان ۹۸ پس گرفت 

غلامحسین محمدی، رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد که با دستور پیروز حناچی، شهردار تهران شکایت این نهاد از معترضان آبان ۹۸ از مراجع قضایی پس گرفته شده بود.

این سخنان در توییتر بازتاب داشت و برخی کاربران بازنگشتن پول شهرداری در پرونده‌های عیسی شریفی و دیگر فسادها در شهرداری و شکایت نکردن شهرداری از شریفی را یادآوری کرده‌اند.

پیشتر حناچی ،  شهردار تهران در کمال بیشرمی و وقاحت اعلام کرده بود که معترضان ۹۸ در صورتی که هزینه خسارات وارده در جریان اعتراضات را پرداخت کنند، شهرداری تهران شکایتش را از آنان پس می‌گیرد که این امر موجب اعتراضات گسترده‌ای در فضای مجازی شده بود.

حکومت ایران نه تنها مردم را سرکوب و اعدام و به زندان می اندازد  بلکه طلبکار هم هستند و می خواهد خرابکاری های عمدی که توسط نیروهای امنیتی در جریان این اعتراضات رخ داد را بر گردن معترضان آبان ۹۸ بیاندازد

بسیاری از آشنایان امور بر این باورند آتش سوزی ها را خود حکومت بوجود آمد تا بهانه برای سرکوب حکومت باشد

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران اعلام کرده بود : “شهردار تهران با توجه به درخواست شهروندان به مدیرکل حقوقی دستور دادند در خصوص شکایت تامین خسارت از معترضین ۹۸، رضایت شهرداری تهران اعلام گردد.”شکایت شهرداری از معترضان آبان؛ حناچی: خسارت‌ها را جبران کنند تا رضایت دهیم

پیشتر پیروز حناچی، شهردار تهران، در یک گفت‌و‌گو در کلاب‌هاوس تایید کرد که وی از تعدادی از معترضان آبان ماه ۹۸ به اتهام تخریب تاسیسات شهری شکایت کرده است.

او گفته که در صورت جبران خسارت‌ها، شهرداری رضایت خواهد داد.

غلامحسین محمدی، مشاور شهردار، در واکنش به این اعتراضات نوشت: «شهر متعلق به شهروندان است. اعتراضات هم فقط تخریب ها نبوده است.»

وی  مصاحبه سابق حناچی را بازنشر کرد که گفته بود: «حق اعتراض مردم را به‌ رسمیت بشناسیم.»

شهردار تهران در عین حال اعلام کرده بود: «هیچ کشوری با تخریب و صدمه زدن به منابع عمومی با مسالمت رفتار نمی‌کند.»