پس از افشاگری وزیر دفاع اسرائیل درباره آموزش پهپادی در کاشان، بنت نیز دوباره درباره اتم ایران هشدار داد

نخست وزیر اسرائیل نفتالی بنت، در آخرین سخنان خود در آستانه برگزاری نشست امروز (دوشنبه) شورای حکام آژانس بین المللی یک بار دیگر هشدار داد که جامعه بین المللی نباید در جلوگیری از اتمی شدن رژیم ایران به وقت کشی ادامه دهد، زیرا فردا ممکن است دیر باشد. وزیر دفاع اسرائیل نفتالی بنت نیز یه یک افشاگری نظامی پرداخت و جزئیاتی را از عملیات فتنه گرانه رژیم ایران در منطقه دست زد و از پادگانی در کاشان سخن گفت که رژیم ایران تروریست های شیعه، عرب و فلسطینی را برای هدایت پهپادهای جنگی و حتی تولید آن ها تعلیم می دهد.

اکنون چندین ماه است که سران اسرائیل مرتبا درباره رفتارهای آشوب طلبانه رژیم ایران در منطقه هشدار می دهند تا شاید جامعه جهانی را به اقدام موثری برای متوقف ساختن آن بکشانند، ولی هنوز موفقیت ملموسی در این زمینه به دست نیامده است.

نفتالی بنت نخست وزیر، در نشست هفتگی هیات دولت که دیروز (یکشنبه) در اورشلیم برگزار شد، از جمله گفت: «رژیم ایران همچنان با شتاب به سوی اتمی شدن پیش می رود و به مرحله خطرناکی در این زمینه رسیده و دنیا باید جلوی آن را بگیرد».

نفتالی بنت که این دیدگاه ها را بارها بیان کرده، در نشست هیات دولت از ایالات متحده و کشورهای دیگر خواستار شد رفتارهای رژیم ایران را به دقت زیر نظر بگیرند. او گفت: «من به کشورهای بزرگ توصیه می کنم فریب گفته ها و وعده های رژیم یاران را نخورند ، زیرا این گمان های غلط باعث می شود که آنان امتیازات بیشتری به رژیم ایران بدهند».

نخست وزیر در برابر دوربین های تلویزیونی افزوده گفت: «من این تذکر مهم را نیز اعلام می کنم و آن این که زمان مذاکرات باید محدود باشد.  رژیم ایران در هر مورد به وقت کشی روی می آورد. بنابراین باید یک مهلت مشخص تعیین گردد و این پیام را بدهد که زمان محدود است و نمی توان آن را کش داد. باید به آنها گفت “زمان گذشت و همه چیز تمام شد»

نفتالی بنت گفت: «برنامه هسته ای رژیم ایران در گسترده ترین مرحله خود قرار دارد و ما در برابر این برنامه می ایستیم».

هشدار بنت، نیش زبانی نیز به دولت بنیامین نتانیاهو داشت. او گفت: «این (یعنی پیشرفت های سریع برنامه های اتمی رژیم ایران) میراثی است که از دولت پیشین به ما رسیده است».

بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل نیز در سخنرانی روز گذشته خود فاش ساخت که رژیم یک مرکز آموزش پرواز پهپادهای جنگی را در نزدیکی کاشان برپا کرده که در آن تروریست هایی از کشورهای مجاور و همچنین اعضای ترور فلسطینی تعلیم می بینند. وزیر دفاع گفت که رژیم ایران همچنین شیوه تولید و سوار کردن پهپاد را نیز به گروه های مزدور و نیابتی خود تعلیم می دهد.فرمانده نیروهای میانۀ ایالات متحده، چند ماه پیش گفته بود که قدرت پهپادی فزاینده رژیم ایران، ممکن است برتری هوایی آمریکا در منطقه را به خطر اندازد. ولی پروفسور ایتامار رابینوویچ استاد امور خاورمیانه در دانشگاه تل آویو، که در گذشته سفیر اسرائیل در ایالات متحده نیز بوده است، در پاسخ به پرسش بی بی سی گفت که پهپادهای ایران، برتری هوایی اسرائیل را به خطر نمی اندازد و آن چه که موجب نگرانی و دلمشغولی اسرائیل می باشد، قدرت موشکی حزب الله و گروه های ترور فلسطینی در منطقه است.