پس از امضای قراردادهای صلح میان اسرائیل و دو کشور عربی خلیج فارس حکومت ایران به شدت ترسیده و نگران است

پس از امضای قراردادهای صلح میان اسرائیل و دو کشور عربی خلیج فارس:  حکومت ایران به شدت ترسیده و نگران است که امارات و بحرین پایگاه های خود را در اختیار اسرائیل بگذارند

کوتاه مدتی پس از  امضای قرارداد صلح میان اسرائیل و دو کشور عرب حوزۀ خلیج فارس، حسن روحانی، امارات و بحرین را مسئول نتایج وخیم عادی کردن مناسبات خود با اسرائیل خواند و منامه و ابوظبی را متهم کرد که قصد دارند پایگاه های خود را در منطقه در اختیار اسرائیل بگذارند.

روحانی بار دیگر امارات و بحرین را متهم کرد که با امضای قرارداد صلح با اسرائیل “به جهان اسلام، کشورهای عرب، منطقه و فلسطینیان خیانت کردند.”

پیشتر و همزمان با امضای این قراردادها گروه های حماس و جهاد اسلامی دست کم سیزده راکت به روی تل آویو و شهرهای نزدیک به نوار غزه پرتاب کردند.

در نتیجۀ اصابت یکی از این موشک ها به شهر “آشدود” دست کم دو نفر زخمی شدند. در واکنش به این حملات ارتش اسرائیل نیز  مراکزی را در نوار غزه بمباران کرد.

همچنین  سازمان جهاد اسلامی در نوار غزه نیز تهدید کرد که توافقات صلح میان اسرائیل و دو کشور عربی “نیروهای مقاومت را به ادامۀ جهاد” علیه اسرائیل ترغیب خواهد کرد.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، نیز گفت : “تا زمانی که اشغال خاتمه نیابد و حقوق مردم فلسطین به رسمیت شناخته نشود هیچکس در منطقه از صلح، امنیت و ثبات برخوردار نخواهد شد”.

علی اکبر ولایتی نیز  با انتشار بیانیه ای از نمایندگان مورد حمایت رژیم ایران  در کشورهای اسلامی و منطقه خواست که به فلسطین به عنوان  مسئله اول جهان اسلام توجه کنند و در جهت نابودی اسراییل با هم متحد شوند.

ولایتی در ادامه گفته است : این مجمع طرح معامله قرن و عادی سازی روابط دول منطقه  با اسرائیل ،را محکوم می کند و  از تمامی مردم، گروه ها، احزاب و جریان‌ها و دولت‌های اسلامی شیعی و آزادی‌خواهان و عدالت‌جویان می‌خواهد با حمایت‌های همه جانبه از فلسطین و گروه های نیابتی در منطقه  تا نابودی اسرائیل بشتابند.