پس از انکارهای اولیه، سخنگوی دولت روحانی، حمله و آسیب رسانی به تأسیسات اتمی کرج را تایید کرد

تصاویر ماهواره‌ای که اینتل‌لب از آسیب به تاسیسات هسته‌ای کرج بر اثر یک حمله پهپادی منتشر کرده

سرانجام، سیزده روز پس از حمله پهپادی به یک ساختمان وابسته به سازمان انرژی اتمی ایران در حومه کرج، علی ربیعی، سخنگوی دولت حسن روحانی، دیروز سه‌شنبه ۱۵ تیرماه گفت که «اصل خرابکاری را تأیید می‌کنم».

ربیعی در عین حال ادعا کرد که «این حمله منجر به آسیب قابل توجه انسانی و تجهیزاتی نشده است و آسیب مختصری به سقف یکی از سوله‌ها وارد شده که در حال تعویض آن هستند.»

حمله به تاسیسات هسته‌ای در مجموعه ساختمان‌های سازمان انرژی اتمی در کرج، روز چهارشنبه دوم تیرماه صورت گرفت که رژیم ایران در ابتدا منکر وارد شدن هرگونه آسیب به تاسیسات شد و ادعا کرد که حمله را خنثی کرده است.

اما در همان روز روزنامه نیویورک تایمز به نقل از “منابع آگاه ایرانی” نوشت که این حمله با یک پهپاد از داخل ایران و از مکانی نه چندان دور از ساختمان سازمان انرژی اتمی در کرج، به شرکت تکنولوژی سانتریفیوژ ایران، تسا، انجام شده است.

تسا، با طراحی و تولید سانتریفیوژهای نسل جدید که با سرعت بسیار بالاتری غنی سازی اورانیوم را انجام می‌دهند، نقش مهمی در پیشبرد برنامه‌های هسته‌ای رژیم ایران دارد.

شرکت اسرائیلی اینتل‌لب روز شنبه، ۱۲ تیر، تصاویری ماهواره‌ای منتشر کرد که ظاهرا نشان می‌داد سایت یادشده در کرج آسیب دیده، ولی ایران در حال بازسازی آن است.

بر اساس تصاویر ماهواره‌ای که اینتل‌ لب منتشر کرده، یکی از ساختمان‌های مجموعه به وسعت ۴۰ در ۱۵ متر، دچار آسیب یا تخریب در سقف و بخش‌هایی از بنا شده است.