پس از بازگشایی مدارس آمار معلمان و دانش‌آموزان، مبتلا به کورونا بالا رفت

آمار دانش آموزان و معلمان مبتلا به کورونا بالا رفته اما وزیر آموزش و پرورش حکومت ایران ادعا می کند: تاکنون از «هیچ مدرسه‌ای» گزارشی مبنی بر ابتلای دانش‌آموزان به کرونا دریافت نشده است.

این در حالی که پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری تهران، گفته است: «به کرات در این چند روز معلم و دانش‌آموز مبتلا به کرونا داشتیم».

بیمارستان مسیح دانشوری یکی از مراکز تخصصی پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در تهران است.

محسن حاجی‌میرزایی در ادامه گفت: «یک مورد ویدئو هم که در فضای مجازی پخش شده بود، دانش‌آموز به دلیل افت قند خون بیهوش شده بود که به اشتباه به موارد دیگر اشاره شده بود.»

وی در عین حال ابتلای معلمان به کرونا در مدرسه را نیز تکذیب کرد.

دکتر طبرسی با انتقاد از بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در ایران، در مورد پخش شدن کرونا در مدارس به علت بیماری معلمان و دانش‌‌آموزان هشدار داده است.

او افزود: با آن که مدارس در ایران باز شده، شمار قابل توجهی از خانواده‌ها از فرستادن فرزندان خود به مدارس خودداری کرده‌اند و آموزش ‌و ‌پرورش نیز اعلام کرده حضور دانش‌آموزان در مدرسه منوط به رضایت والدین آنها است.

محسن حاجی‌میرزایی همچنین افزود که آموزش ‌و ‌پرورش در همه فعالیت‌های خود با وزارت بهداشت «هماهنگ» است و در صورت منع فعالیت مدارس از سوی وزارت بهداشت، مدارس تعطیل خواهد شد.

در همین رابطه حسن ذبیحی، مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان نیز خبرداد : آزمایش کرونای دو دانش‌آموز ۷ و ۱۰ ساله در این شهر مثبت شد .

ذبیحی گفت:  وضعیت شهرستان اردستان از نظر شیوع کرونا زرد است و تاکنون ۳۱۸ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان ترخیص شده‌اند و تاکنون یک هزار و ۶۳۳ آزمایش تشخیص کرونا در این شهرستان انجام شده است