پس از بررسی پرونده اتمی تورقوزآباد در آژانس ، نتانیاهو گفت: رژیم ایران دروغ می گوید و همیشه دروغ گفته است

 

ورودی انبار مواد رادیو اکتیو در تورقوزاباد در جنوب تهران که رژیم ادعا کرد کارگاه قالی شویی می باشد

نخست وزیر اسرائیل در پیام تازه ای و با اشاره به بررسی هایی که در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی هسته ای در وین- پیرامون انبار مواد رادیو آکتیو در تورقوزآباد به عمل آمده، گفت: این بررسی یک بار دیگر ثابت کرد که رژیم ایران در مورد نیت واقعی خود در امور اتمی دروغ می گوید و همیشه دروغ گفته است.

• شورای حکام روز گذشته (پنجشنبه) برای بررسی پرونده اتمی تورقوزآباد نشست ویژه ای برپا ساخت که در پایان آن بیانیه ای صادر نشد. ولی یکی از شرکت کنندگان در این نشست که نخواست نامش برده شود، فاش ساخت که در مباحثات انجام شده ثابت گردیده که اطلاعات اسرائیل در مورد این انبار کاملا درست بوده و رژیم ایران در آن جا مواد رادیو اکتیو و احتمالا وسائلی مربوط به برنامه های اتمی انبار کرده بود.

نتانیاهو وجود این انبار را در سخنرانی سال گذشته خود در مجمع عمومی سازمان ملل افشاگری کرد و به بازرسان آژانس توصیه کرد که هرچه زودتر به آن جا بشتابند و پیش از آن که رژیم ایران به پاکسازی محل بپردازد بررسی های لازم را انجام دهند.

یک ماه پس از این افشاگری بود که اسرائیل فاش ساخت رژیم ایران به پاکسازی گسترده آن مکان پرداخته و مواد را از آن جا به مکان دیگری منتقل کرده است. ولی چند ماه پیش که بازرسان توانستند وارد آن محل شوند، آثاری از مواد رادیو اکتیو را تشخیص دادند و دریافتند که اطلاعات اسرائیل دقیق بوده است. رژیم ایران ادعا کرده بود که در این مکان یک کارگاه قالی شویی برقرار است – این ادعا موجب خنده و تمسخر کاربران شبکه های اجتماعی شد.

در نشست روز گذشته (پنجشنبه) شورای حکام آژانس که در پشت درهای بسته برگزار شد، سربازرس آژانس، ماسیمو آفرارو، از جمله گفت که رژیم ایران همکاری لازم را با بازرسان اعزامی به ایران به عمل نمی اورد. اشاره او از جمله به حادثه ای بود که مقامات رژیم ایران با این ادعا که خانم بازرس مامور آژانس مواد تخریبی در اختیار خود دارد، از ورود او به یک جایگاه حساس اتمی جلوگیری کردند و حتی وی را از ایران اخراج کردند. او گفت که آژانس بارها از ایران پرسیده است که علت وجود مواد رادیو اکتیو در تورقوزآباد چه بوده و هرگز جواب قانع کننده و منطقی نشنیده است.

نسل های مختلف سانتریفوژهای ساخت ایران که سریع ترین آن نسل هشتم محسوب می گردد و آی آر ایت نام گرفته است

بنیامین نتانیاهو در پیام تلویزیونی ویژه، با استناد به مباحثات شورای حکام گفت: «یک بار دیگر معلوم شد که رژیم ایران در مورد نیت های اتمی خود دروغ گفته است. رژیم ایران همیشه دروغ گفته است و هنوز هم می کوشد به شیوه های مختلف، دنیا را به اشتباه بیاندازد و ادعا کند قصد تولید بمب هسته ای ندارد.

این رویداد، درست فردای روزی بود که رژیم ایران علنا اعلام داشت که فعالیت ها برای غنی سازی اورانیوم در تاسیسات زیر زمینی ‘فردو’ را از سر گرفته و بدین سان، تعهدات خود در چارچوب برجام را آشکارا نقض کرده و عملا از برجام خارج شده است.

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل یک بار دیگر گفت که اسرائیل تصمیم قاطعانه دارد که به هر قیمتی که شده، جلوی رسیدن رژیم ایران به بمب هسته ای را بگیرد.

کشورهای غربی نسبت به این اقدام رژیم ایران به ابراز ناخرسندی عمیق بسنده کردند و این در حالی بود که رژیم ایران با به کار انداختن سانتریفوژهای نسل جدید به نام ‘آی آر سیکس’ یا دور ششم سانتریفوژهایی که در خود ایران ساخته شده، با سرعت بسیار بیشتری می تواند به غنی سازی بپردازد. کارشناسان ارزیابی می کنند که اگر فعالیت رژیم در سطح گسترده آغاز شود، خواهد توانست تا یک سال دیگر، نخستین بمب اتمی خود را بسازد.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده نیز به حکومت ایران در مورد این اقدامات هشدار داد. ولی در محافل سیاسی اسرائیل این ارزیابی مطرح است که حتی اگر رژیم ایران به تولید بمب هسته ای نزدیک شود، هنوز هم کشورهای غربی برای متوقف ساختن آن به هیچ اقدام قاطع دست نخواهند زد و این احتمال وجود دارد که اسرائیل ناچار شود به تنهایی، برای حفظ امنیت خود به اقدامات لازم دست بزند.

حکومت ایران برای برپایی و راه اندازی مراکز هسته ای، هزینه های مالی کلانی را متحمل شده است

5 دیدگاه‌

 1. در مراقبت های اورژانسی برای هنگام آلوده شدن با اشعه رادیو اکتیو، اینطور توضیح داده شده که فرد آلوده شده باید بدن خود و وسایل همراهش را با آب و مواد شوینده به خوبی بشوید، تا از شدت آلودگی به اشعه کاسته شود،
  اگر دقت کرده باشید مکانی که سپاه پاسداران تجهیزات اتمی رو مخفی کرده بود، و صدا و سیمای بی آبروی رژیم هم به طور ناشیانه ای اون رو لو داد،
  یک “قالی شویی” در تورغوزآباد و وسط بیابان هستش، به راحتی هم میشه حدس زد که در قالی شویی مقدار زیادی مواد شوینده وجود داره!

  معنی این حرف ها اینه که؛ سپاه پاسداران هر لحظه احتمال میداد که در اون محل آلودگی رادیو اکتیو رخ بده! پس نیاز داشته تا در اون محل ابتدا یک قالیشویی دایر کنه و بعدش تجهیزات رو منتقل کنه، تا در صورت بروز یک حادثه و آلودگی رادیواکتیو، سریعا” با مواد شوینده ای که قبلا” انبار کردند، اونجا رو پاکسازی کنند !

 2. رسانه‌های داخل ایران از پرونده نوعی خرابکاری در خصوص این جریان صحبت میکنند . میگویند موساد برای پرونده سازی دست به خرابکاری زده است . این پرونده را با پرونده محیط زیست یکی میدانند . دیروز عنوان شد که زندانی های سیاسی محیط زیست با جریان توطئه رادیو مواد رادیو اکتیو در ارتباط بودند . دیروز در صفحه اینستاگرم رحیم‌پور ازغدی پستی درباره حامیان محیط زیست گذاشته شده بود که از طریق مارمولک‌های رادیو اکتیوی میخواستند دست به خرابکاری بزنند . این گونه که گفته شده بود مثل اینکه پوست مارمولک پرتوهای رادیو اکتیوی را در خود نگه میدارد و وقتی مارمولک را در محیط رها کنند باعث آلودگی هسته‌ای محیط میشود . البته صحت این موضوع در حاله ای از ابهام است زیرا بعد از چند ساعت این پست از صفحه اینستاگرامی رحیم‌پور برداشته شد . از آنجایی که رحیم‌پور از وابستگان به سپاه پاسداران و مخصوصا اطلاعات سپاه پاسداران است احساس میشود که رژیم در سناریو جدیدی میگردد . (نئوهاگانا ایران)

 3. اولا که تابحال رژیم ایران هزینه های مالی کلان را متحمل نشده و نخواهد شد بلکه هزینهای تعرض و گسترش انقلاب به سایر کشورها درجنگ افروزی بیشتر و یا هزینه مراکز هسته ای و تولید موشک و غیره…را از جیب ملت ایران ودزدیدن از حسابهای بانکی ویا از طریق اخذ مالیاتهای سنگین و افزایش قیمت خدمات و کالاها ویا ایجاد تورم ویا اخذ اجباری ارزش افزوده در جامعه تامین نموده است. بعنوان مثال اکثر تامین هزینه های یارانه نقدی مشمولین از طریق افزایش قیمت حاملهای انرژی مثل آب و برق و گاز و تلفن ثابت و موبایل و بنزین و گازوئیل و… تامین شده و خواهد شد. دوماً اینکه مگر تابحال رژیم منفور و حقه باز جمهوری اسلامی حرف یا حرفهای درست و صحیحی برزبان آورده ویا اجرا کرده است که اینمورد هم درست باشد؟! مردم دنیا بدانید جمهوری اسلامی ایران اگر یکصد کلمه حرف بزند ویا یکصد حرکت اجرایی داشته باشد ۹۵ درصد آن دروغ ویا غیر انسانی و شرارت آمیزو نفاقگرایانه و ضد دین وغیرطبیعی میباشد. روده راستی در آخوندها نیافتیم تا چه برسد برسر تعهدات وحرفهای اتمی ونظامی وموشکی آن. مردم دنیا بدانید که پلید تر وکثیفتر وحقه باز تر از آخوند و ملا هیچ فرد دیگری را نمیتوانید پیداکنید که به این درجه تحت لوای اسلام و تحت نام مقدس الله برسد. حسن روحانی قول دادبه مردم که دلاربالانرود که رفت. وی قول داد که پولهای به امانت گذاشته شده مردم در موسسات تعاونی اعتباری وبانکی هم اصل وهم سودش پرداخت شود که نشد. قول آزادی بیشتر به زنان و روزنامه نگارها را داد ولیکن نشد. ….

 4. در مراقبت های اورژانسی، برای هنگام آلوده شدن با اشعه رادیو اکتیو، اینطور توضیح داده شده که فرد آلوده شده باید بدن خود و وسایل همراهش را با آب و مواد شوینده به خوبی بشوید، تا از شدت آلودگی به اشعه کاسته شود،
  اگر دقت کرده باشید مکانی که سپاه پاسداران تجهیزات اتمی رو مخفی کرده بود، و صدا و سیمای بی آبروی رژیم هم به طور ناشیانه ای اون رو لو داد،
  یک “قالی شویی” در تورغوزآباد و وسط بیابان هستش، به راحتی هم میشه حدس زد که در قالی شویی مقدار زیادی مواد شوینده وجود داره!

  معنی این حرف ها اینه که؛ سپاه پاسداران هر لحظه احتمال میداد که در اون محل آلودگی رادیو اکتیو رخ بده! پس نیاز داشته تا در اون محل ابتدا یک قالیشویی دایر کنه و بعدش تجهیزات رو منتقل کنه، تا در صورت بروز یک حادثه و آلودگی رادیواکتیو، سریعا” با مواد شوینده ای که قبلا” انبار کردند، اونجا رو پاکسازی کنند !

 5. حالا مگر مشکلی پیش میاد که مرکز تجهیزشده با مواد رادیو اکتیوو هسته ای در یک قالی شویی بناگردد؟؟ یعنی یک مرکز قالی شویی باشد و هم هسته ای؟؟ کاربرد دوگانه داشته باشد هیچ اشکالی ندارد. کار مهم واصلی اینست که اسراییل و نیروهای خاص و زبده وی توانسته بود این مرکز را (( کشف و اعلام رسمی)) به جهانیان کن و دروغگویی رژیم پلید و فاسد جمهوری اسلامی ایران را بر همه دوباره آشکار نماید. این موضوع خیلی مهمتر از کاربرد دوگانه این زمین و قالی شویی میباشد که فاقد ارزش است.

Comments are closed.