پس از دیدار بین جان بولتون و همتای اسراییلی خود اعلام شد که همایشی با محوریت اقدامات مخرب رژیم ایران و حزب الله برگزار می شود

پس از دیدار بین جان بولتون و همتای اسراییلی خود اعلام شد که همایشی با محوریت اقدامات مخرب رژیم ایران و حزب الله برگزار می شود

یک روز پس از دیدار بین مشاور امنیت ملی کاخ سفید با همتای اسرائیلی خود در واشنگتن اعلام شد که امروز سه شنبه همایشی در اسرائیل برگزار می گردد که هدف از آن گسترش همکاری‌ها بین اسرائیل و واشنگتن در مبارزه با تروریزم و به ویژه حزب الله لبنان می باشد.

مقام آمریکایی ناتان سیلز نام دارد که هماهنگ‌کننده در مبارزه با تروریزم در ایالات متحده در وزارت امور خارجه می‌باشد که امروز در نشست سالیانه مشترک اسرائیل و ایالات متحده برای مبارزه با تروریسم شرکت می‌جوید.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند که موضوع اصلی مذاکره ها افزایش تلاش ها برای جلوگیری از فعالیت‌های فتنه گرانه حزب الله لبنان می باشد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده ماه گذشته مهمان دولت لبنان بود و کوشید نخست وزیر آن کشور سعد حریری را متقاعد سازد که از گسترش قدرت نظامی حزب الله و عملیات تروریستی این گروه جلوگیری کند.

در گفتگویی که روز گذشته در دوشنبه در واشنگتن بین جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و میر بن شبات مشاور امور امنیت ملی اسرائیل انجام گرفت طرفین درباره فعالیت‌های او زیاده خواهانه حکومت ایران در منطقه و همچنین حزب الله لبنان و دیگر گروه‌های تروریستی گفتگو کردند و هماهنگی‌های بیشتری برقرار گردید.

جان بولتون در حساب توییتری خود از این دیدار ابراز خوشنودی بسیار کرد و رایزنی های انجام گرفته را بسیار سودمند دانست.

وزارت خارجه ایالات متحده در بیانیه ای نوشت که رایزنی‌ها بین اسرائیل و ایالات متحده از جمله رویارویی با عملیات رژیم ایران و حزب الله لبنان در منطقه و همچنین تدوین یک استراتژی موثر جهت تقویت این همکاری و هماهنگی در حوزه‌های حساس و امور حساس امنیتی خواهد بود.

جان بولتون نیز در حساب توییتری خود نوشت که گفتگوهای او با مشاور امنیت ملی اسرائیل بر محور رویارویی با زیاده خواهی‌های رژیم ایران و آنچه که رفتارهای مخرب حکومت ایران توصیف کرد دور می زده است.

جان بولتون در حساب توییتری خود نوشت ما موضوع های بسیار زیادی را برای رایزنی داریم.

او افزود که ایالات متحده و اسرائیل متقابلا تعهد کردند که با فعالیت های ویرانگر رژیم ایران و دیگر عوامل دست نشانده این رژیم رویارویی کنند و آنچه را که  باعث بی ثباتی در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان می شود برطرف سازند.

بی تردید یکی از موضوع هایی که مورد رایزنی قرار گرفته پیامدهای اقدام ایالات متحده در وارد کردن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی می‌باشد که با اعتراض شدید رژیم ایران روبرو گردیده است.

یک دیدگاه

  1. جان بولتون باید حواس اش باشد که با جمهوری اسلامی ای طرف است که از چنگیزخان مغول خونریزتر و از روباه مکارتر و از قوم تاتار وحشی تر است و اگر یک جانش را بگیری ۹۹ جان دیگر هم دارد و به این آسونی نابود نمیشود ولی با تلاش بیشتر و با فشار سیاسی و اقتصادی فراوان و بسیار شدید بالاخره نابود خواهد شد!خدایا خودت هم جان بولتون و مردم ایران را یاری بده.یا ارحم الراحمین.

Comments are closed.