پس از شلیک دو موشک فجر از غزه به مرکز اسرائیل، صد هدف نظامی در غزه بمباران شد

در پاسخ به شلیک دو فروند موشک ساخت حکومت اسلامی ایران از غزه به سوی مرکز اسرائیل، هواپیماهای نیروی هوایی اسرائیل به پرواز در آمدند و بیش از صد هدف نظامی سازمان های ترور در غزه را مورد حمله قرار دادند.

مرکز اسرائیل پرجمعیت ترین نقطه کشور محسوب می شود و تل آویو و بیش از ده شهر دیگر در آن ناحیه قرار دارد.

موشک های ساخت ایران از نوع فجر، به هدفی اصابت نکردند و آسیبی وارد نساختند. ولی دولت اسرائیل این تعرض را بسیار وخیم تلقی می کند و به شدت به آن پاسخ می دهد.

دو موشک پرتاب شده از غزه، به هدفی اصابت نکرد و آسیب جانی و یا زیان مالی وارد نساخت.

در تمام ساعات پیش از ظهر امروز آماده باش کامل ادامه داشت، ولی زندگی به حال عادی بازگشت. تا لحظه انتشار این خبر، آرامش ادامه دارد و تعرض بیشتری صورت نگرفته است.

جنگنده های اسرائیلی همچنان بر قراز غزه به پروازهای اطلاعاتی ادامه می دهند تا از تعرض های بیشتر جلوگیری کنند.

سازمان های ترور فلسطینی در غزه ادعا می کنند که هیچیک از آن ها مسؤول این حمله موشکی وخیم نبوده، ولی سخنگوی ارتش اسرائیل بر این باور است که مسؤولیت مستقیم تعرض به عهده حماس می باشد.

به دنبال حملات هوایی بی سابقه ارتش اسرائیل به هدف های نظامی در غزه، گروه تروریستی جهاد آزادی فلسطین تهدید کرد که به شدت از اسرائیل انتقام خواهد کرد. این گونه تهدیدها همیشه پس از عملیات تلافی جویانه اسرائیل علیه سازمان های ترور در غزه، از زبان سخنگویان سازمان های ترور شنیده شده است.

جهاد اسلامی آزادی فلسطین سازمانی است که حکومت ایران آن را برپا ساخته و همه هزینه های آن را نیز تامین می کند.

تصویری از بمباران های شب گذشته در غزه

هنوز معلوم نیست که موشک های فجر که ساخت ایران است، چگونه به غزه قاچاق شده است. مسیر قاچاق اسلحه، معمولا از طریق شبه جزیره سینا و با کمک گروه های ترور اسلامی که در آن سرزمین فعال هستند، از طریق تونل های زیرزمینی به داخل غزه قاچاق می شود.

در سال میلادی گذشته بیش از یک هزار موشک و راکت از داخل غزه به سوی خاک اسرائیل، به ویژه به سوی شهرک های پیرامونی غزه شلیک شده است.

در جریان حملات هوایی اسرائیل برای متوقف ساختن تعرضات تروریستی از غزه، شمار زیادی از مواضع نظامی حماس و دیگر سازمان های ترور هدف قرار گرفت. فلسطینیان می گویند که در جریان این حملات دو تن زخمی شده اند.

منابع خبری اسرائیلی می گویند که هر دو تن افراد غیرنظامی بودند که در نزدیکی مواضع بمباران شده حضور داشته اند. معمولا پس از هر تعرض نظامی از غزه به خاک اسرائیل، چریک های عضو سازمان های ترور از مواضع خود فرار می کنند و به پناهگاه می روند، زیرا می دانند که ممکن است مورد حمله اسرائیل قرار گیرند.

گروه تروریستی جهاد اسلامی، به دنبال حملات هوایی گسترده اسرائیل، فرمان بسیج همه افراد خود را صادر کرده است.

از آن جا که آشنایان به امور نظامی ارزیابی کرده بودند که بحران فروکش می کند و آرامی نسبی برقرار می شود ، اسرائیل به اهالی آبادی های پیرامونی غزه اطلاع داد که کودکان می توانند به مدرسه بروند و زندگی عادی باید ادامه یابد.

فرض مقامات اسرائیلی آن است که دور کنونی درگیری جنگی پایان گرفته و انتظار می رود در ساعات آینده آرامش برقرار شده باشد.

تصویر دیگری از حملات هوایی ارتش اسرائیل علیه مواضع تروریستی در غزه

نمایندگان دولت مصر با سرکردگان سازمان های ترور در غزه در حال تماس و مذاکره هستند و می کوشند آنان را از وخیم تر کردن اوضاع باز دارند.

هدف های بمباران شده از جانب ارتش اسرائیل، از جمله شامل کارگاه های زیرزمینی تولید موشک و جنگ افزارهای دیگر و همچنین پایگاه های مردان قورباغه ای و پست های دیده بانی و اماکن آموزش نظامی بوده است.

مشاورات بین نخست وزیر و وزیران ارشد کابینه در ساعات پیش از ظهر ادامه یافت. بنیامین نتانیاهو در مقام وزیر دفاع، همچنان آخرین گزارش ها را از امیران ارتش دریافت می کند و با وزیران کابینه محدود سیاسی – امنیتی در میان می گذارد.

دو موشکی که از غزه به سوی تل آویو و حومه شلیک گردید، از نوع فجر۵ می باشد که هفتاد کیلومتر برد دارد و وزن کلاهک انفجاری آن ۱۷۰ کیلوگرم مواد منفجره است.

موشک فجر ۵ که هفتاد کیلومتر برد دارد و از غزه می تواند مرکز اسرائیل و شهر پرجمعیت تل آویو و حومه را هدف قرار دهد

 

3 دیدگاه‌

  1. اسرائیل همچون شیر می غرد و هر شرارتی را سنگین پاسخ میدهداسرائیل به این نتیجه رسیده درخت شرارت( ایران اسلامی ) را بخشکاند . درود وبرکت بر اسرائیل باد تا ابد

  2. دم تیز پروازانتان گرم کاشکی همه هدفها را میزدید. ۱۰۰تا کم است پول ما را میخورند و میدهند به غزه. حالا باید مال حرام را از بین ببرند موشک میسازند به هدف نخورده از بین میرود. پایگاه با خون مردم ایران میسازند باز اسراییل از بین می‌برد. دم اسراییلیها گرم افرین همینطور ادامه دهید تا تمام پولهای ایشان از بین برود به ما که نمیدهند بگزارید در انجا از بین برود.
    ما ایرانیها که حال میکنیم تا تو اخبار با فریبکاری ج اسلامی عنوان میکنن. همه کیف میکنند و میگویند اخیش دمش گرم یکسری مفت خور کمتر

  3. چرا کار اینها را تمام نمیکنید و غزه را در کنترل نمیگیرید تا به شما حمله نکنند و مردم غزه هم راحت بشوند چرا موش و گربه بازی باید ادامه پیدا کند انجا را هم مثل بلندی هایه جولان بگیرید تا شورشی هایه حماس مثل داعش ریشه کن گردند

Comments are closed.