پس از مرحله اول واکسیناسیون افراد ۸۰ سال به بالا توسط واکسن های خارجی ، اکنون علی خامنه‌ای ادعا می کند : واکسن ایرانی می‌زند’

وبسایت دفتر حفظ و نشر آثار  علی خامنه‌ای در خبری به نقل از علیرضا مرندی، از پزشکان مورد اطمینان رهبر جمهوری اسلامی ، گفته که او به‌زودی دوز اول واکسن برکت  را که ایرانی است، دریافت خواهد کرد.

این در حالی که منابع خبری در ایران پیشتر گفته بودند که علی خامنه ای و نزدیکان او در روزهای اوج شیوع کرونا در ایران در جمع‌های عمومی حاضر نمی‌شد ند و حضور دوباره او بعد از مدتی، و همچنین نزدن ماسک این شائبه را ایجاد کرده بود که او واکسن فایزر کرونا تزریق کرده تا و نشان تایید این امر دیدار های آزاد او با مقامات بیت خود و نظامیان و دیدارهای  عمومی در بهشت زهرا است .اما اکنون  وزیر بهداشت اعلام کرد او هنوز واکسن نزده است.

حالا هم علیرضا مرندی ، پزشک معتمد خامنه‌ای می‌گوید او “از همان ابتدای بحران کرونا مشکلی برای انجام واکسیناسیون نداشت” اما تصمیم گرفت که واکسن خارجی نزند، مرندی در ادامه افزود: ” ایشان دو شرط مهم برای تزریق واکسن داشتند؛ نخست آنکه واکسیناسیون ایشان خارج از نوبت انجام نگیرد. دوم اینکه فقط واکسن ایرانی استفاده خواهند کرد.

علی خامنه ای سال گذشته گفت به واکسن‌های کرونا  ساخت آمریکا و بریتانیا اعتماد ندارد

در حالی که آمار رسمی حکومت ایران ابتلا بالای ۱۱ هزار نفر در روز را اعلام میکند ، واکسیناسیون کرونا در ایران با کندی بسیار پیش می‌رود؛ صف‌های طولانی مراکز واکسیناسیون در گرمای هوا باعث دردسر بیشتر برای سالمندان شده است. واکسن خارجی حتی نوع روسی و چینی آن به اندازه کافی نیست و امید حکومت ایران به واکسن‌ ایرانی برکت است که شب گذشته (چهارشنبه )اعلام شد که خامنه ای  هم آن را تزریق خواهد کرد.

واکسن کووایران‌برکت اولین واکسن کرونای تولید حکومت ایران است که از وزارت بهداشت مجوز اضطراری گرفته است. برکت را یکی از شرکت‌های دارویی وابسته به “ستاد اجرایی فرمان امام” تولید می‌کند که خود زیر نظر رهبری جمهوری اسلامی است و بخشی از هزینه‌های دفتر او را می‌پردازد.

محمدرضا شانه ساز معاون وزارت بهداشت هم گفته که قیمت هر واکسن برکت که زیر نظر و مورد تایید رهبری است ۲۰۰هزار تومان است که نسبت به واکسن های خارجی بسیار قیمت پایینی است .