پس از نشست سوچی ولادیمیر پوتین گفت که روسیه ترکیه و ایران برای اقدامات بیشتر در ادلب توافق کردند

ولادیمیر پوتین به حسن روحانی رجب طیب اردوغان گفته است ما نباید حضور گروه های تروریست در ادلب را تحمل کنیم

پس از نشست سوچی ولادیمیر پوتین گفت که روسیه ترکیه و ایران برای اقدامات بیشتری در ادلب سوریه که آن را مرکز تروریست ها توصیف کرد توافق کردند .

او این اقدامات را توضیح نداد ولی افزود در این منطقه عملیات نظامی انجام نخواهد شد آقای پوتین این سخنان را پس از  اجلاس مشترک با روسای جمهوری ترکیه و ایران در شهر سوچی در مورد آینده سوریه بیان کرد .

به گزارش خبرگزاری رویترز هر سه کشور در سوریه نیروی نظامی دارند و با وجود اختلاف در مورد  منافع و اولویت‌های خود در سالهای اخیر تلاش کردند اقدامات خود در آن کشور را هماهنگ کنند با این همه در ماه‌های اخیر اختلافات مسکو و آنکارا در مورد وضعیت سوریه تشدید شده است .

یکی از دلایل اصلی آن اعلام خروج نظامیان آمریکا از سوریه و رقابت بر سر پر کردن خلاء قدرت در مناطقی است که آمریکایی ها و نیروهای سوری مورد حمایت آنها احتمالا آن را تخلیه خواهند کرد.

قبل از برگزاری اجلاس مسکو اعلام کرده بود که طرفدار اقدام نظامی در ناحیه ادلب است با وجودی که  ادلب از جانب نیروهای روسی و ترکیه یک منطقه غیر نظامی تلقی می شود ولی به گفته مسکو گروه‌های اسلام‌گرای افراطی کنترل بخش اعظم آنجا را به دست گرفته اند.

ولادیمیر پوتین به حسن روحانی رجب طیب اردوغان گفته است ما نباید حضور گروه های تروریست در ادلب را تحمل کنیم . به همین خاطر پیشنهاد من این است که روسیه ایران و ترکیه با اقدامات عملی مشخص این مرکز تروریسم را کاملا نابود کنند.

پس از اجلاس سوچی آقای پوتین گفت : هر سه کشور در مورد انجام اقدامات مشخصی توافق کردند ولی این اقدامات را توضیح نداد.