پس از هشدار انصارالله یمن به سعودی ، ائتلاف عربی از انهدام پهپاد انفجاری و خنثی کردن یک قایق بمب‌گذاری شده حوثی ها در دریای سرخ خبر دادند 

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، یک حمله قریب الوقوع تروریستی که شبه نظامیان حوثی‌ وابسته به حکومت ایران  با یک قایق بمب‌گذاری شده در جنوب دریای سرخ تدارک دیده بودند، را خنثی کرده است.

این در حالی که محمد علی الحوثی،  عضو ارشد شبه نظامیان حوثی وابسته به ایران به تشدید حملات علیه مواضع ائتلاف سعودی در صورت استمرار حملات این ائتلاف و محاصره یمن،  هشدار داد : اهدافی را می زنیم که انتظارش را ندارید.

همزمان فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف هم در بیانیه‌ای از رهگیری و انهدام یک پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به سوی پادشاهی عربی سعودی پرتاب شده بود، خبر داد.

فرماندهی ائتلاف در این بیانیه تأکید کرد، شبه‌نظامیان تروریست حوثی از توافق استکهلم به عنوان چتری برای انجام حملات خصمانه از بندر الحدیده استفاده می‌کنند.

در این بیانیه امده است که  حوثی‌ها با اقدامات تروریستی خود، فعالیت کشتیرانی و حرکت حمل و نقل تجارت جهانی در دریای سرخ را تهدید می‌کنند.

‎ ایالات متحده پنج‌روز پیش  تحریم‌هایی را علیه دو مقام نظامی حوثی که رهبری حملات تهاجمی برای تصرف منطقه مارب را بر عهده دارند، وضع کرد و همزمان نماینده ویژه این کشور در امور یمن خواستار کاهش تنش‌ها و دستیابی به توافق برای آتش‌بس شد.

در مقابل محمد علی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلاب جنبش حوثی، گفت که تحریم‌ها نمی‌تواند آنها را بازدارد و اگر همچنان این اقدامات ادامه یابد، «کشورهای متخاصم» هدف حملات بیشتری قرار می‌گیرند.

حوثی‌ها که از نیروهای متحد حکومت ایران محسوب می‌شوند بیش از شش سال است که درگیر جنگ با ائتلاف نظامی بین‌المللی به رهبری عربستان سعودی هستند، جنگی که ده‌ها هزار کشته بر جای گذاشته و کشور را در آستانه قحطی قرار داده است.

شبه نظامیان حوثی‌ وابسته به سپاه پاسداران از یکسو عربستان سعودی را هدف حملات پهپادی و موشکی قرار داده‌اند و از سوی دیگر تلاش می‌کنند منطقه نفت‌خیز مارب را به تصرف خود دربیاورند.