پس از هفته ها پنهانکاری حکومت، افشا شد که ویروس کرونا به سرعت در ایران شیوع می یابد و چندین مورد شناسایی شده است

پس از چندین هفته پنهانکاری حکومت در مورد شیوع ویروس کرونا در ایران، اکنون وحشت سراسر کشور را فرا گرفته و اهالی کشور بیم دارند که این ویروس در همه شهرهای ایران شیوع یابد و یک فاجعه بزرگ انسانی به وجود آورد که بی تردید، رژیم از مدیریت آن کاملا ناتوان است و آمادگی لازم را ندارد.

در همان حال که از رسیدن بیماری به شهر بابل اخباری انتشار یافت، رسما اعلام گردید که شهر قم در وضعیت قرنطینه قرار گرفته است.

پس از انتشار خبر مرگ دو تن در اثر بیماری ویروس کرونا در قم ، توسط عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی، اعلام گردید که تمامی مدارس قم و دانشگاه شهر را تعطیل کرده اند.

همچنین بر اساس گزارش های رسیده، نیروهای گارد ویژه و ضد شورش از شب گذشته در ورودی های قم  و همچنین در سطح شهر مستقر شده اند. رژیم بیم دارد که انتشار این خبرها، موجب خشم شدید مردم و به راه افتاده تظاهرات گسترده شود.

همزمان با انتشار این خبر، گزارش رسید که در شهر بابل دو تن دیگر به ویروس کرونا مبتلا گردیده و در بیمارستان روحانی بستری شده اند.

با توجه به فاصله زیادی که بین شهر بابل در شمال ایران با شهر مذهبی قم در مرکز کشور وجود دارد، کشف ویروس کرونا در این دو شهر، مردم را در سراسر کشور نگران ساخته است.

مقامات حکومت ایران از روزی که شیوع کرونا در چین افشا گردید، همچنان به رفت و آمد و داد و ستد با آن کشور ادامه دادند و پروازهای هوایی به دستور سپاه پاسداران همچنان ادامه داشت و حتی در مواردی، شرکت هواپیمایی ماهان متعلق به سپاه پاسداران، شهروندان چین را از کشورهای مختلف به وطنشان باز گرداند.

در تمام این مدت، هیچ محدودیتی در رفت و آمد به چین و همچنین ورود شهروندان چینی به ایران، برقرار نگردید.

در شبکه های اجتماعی خشم شدید نسبت به حکومت بالا گرفته است و شماری از کاربران در این باره نوشته اند : چرا رژیم پس از گذشت انتشار این بیماری پنهان کاری می کند ؟ در قم ماسک نایاب شده و مسئولین خود خوانده و علی لاریجانی نماینده قم هم نگویند همه‌چیز آروم و خوبه، سریع تشریف ببرید قم تا ببیند در خیابان‌های قم چه خبره

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت  که بارها وجود ویروس کرونا را تکذیب می کرد گفت: هر دو فرد مبتلا به ویروس کرونا، «با توجه به کهولت سن و نقص سیستم ایمنی در بخش مراقبت‌های ویژه فوت» کردند.

خویشاوندان دو فرد فوت شده در قم اعلام کردند که این افراد  مسن و از دو منطقه جداگانه قم بوده‌اند و نه تنها سفر خارجی، بلکه سفر خارج از استان قم هم نداشته‌اند.

با این حال مقام های مسئول پزشکی تاکنون توضیحی نداده‌اند که این دو فرد چگونه در قم به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

محمد مولایی، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران و از خویشان یکی از افراد فوت شده گفت:در بیمارستان کامکار قم هیچ گونه شرایطی برای قرنطینه وجود ندارد .هشداری هم در کار نیست.برادرم هیچ بیماری زمینه‌ای نداشت.وی در کوچه و بازار مبتلاشده و سفری خارجی نداشته.این یعنی اوضاع خیلی خرابه”

محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این باره  گفت: «نتیجه دومین آزمایش دو بیمار قمی جان‌باخته نیز مشخص شد و مرگ آنها قطعا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا بوده است.»

محمدکاظم عطاری، پزشک عمومی و محقق از واشنگتن در این باره گفت: وقتی که ۲ نفر قربانی اعلام میشود بر اساس آمار انتظار داریم که حداقل بیشتر از ۱۰۰ نفر مبتلا به ویروس کرونای جدید وجود داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت که «علاوه بر بیمارستان کامکار قم، بیمارستان فرقانی این شهر نیز بعد از تخلیه به عنوان بیمارستان دوم و پشتیبان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و قرنطینه بیماران مشکوک به رونا، تعیین شد.»

وی افزود: شرایط قم بحرانی و باید قرنطینه شود. وی از مردم قم خواست اگر علایمی مانند آنفولانزا، سرماخوردگی شدید، تنگی نفس داشتند، به ویژه افراد پر خطر با سابقه دیابت، بیماری ریوی و افراد بالای ۶۰ سال به بیمارستان کامکار قم مراجعه کنند.

روزنامه دولتی “ایران”، هفته گذشته اعلام کرد که یک زن مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستانی در تهران فوت کرد.

حکومت ایران به دستور رهبری و سپاه پاسداران خبررسانى در خصوص کرونا را ممنوع کرده است.

در شبکه های اجتماعی آمده است: تعدادی از خبرنگاران محلی در قم  به جرم اینکه خبرهاى مربوط به انتشار ویروس کرونا در این شهر را منتشر کرده اند توسط اطلاعات سپاه بازداشت شدند.

این بازداشت ها توسط وهاب زاده مشاور وزیر بهداشت که از عوامل امنیتى رژیم است صورت گرفته است .

همزمان با قرنطینه شدن قم، و استرس و نگرانی مردم از مبتلا شدن به این بیماری مراجع تقلید شیعه قم  مردم را به حضور پرشور در انتخابات دعوت کردند.

آخوند مکارم شیرازی، نوری همدانی و آخوند سبحانی نیز با اشاره به نقش و اهمیت مجلس شورای اسلامی در تعیین سرنوشت کشور در مسائل اقتصادی، سیاسی و اخلاقی گفته اند : حضور در انتخابات از واجبات است و به دستور رهبری جهاد عمومی است.