پس از چهار مورد لختگی خون پس از تزریق واکسن آمریکایی جانسون اند جانسون، آژانس دارویی اروپا از تزریق آن جلوگیری کرد

تمام محموله های واکسن تک دوزی جانسون اند جانسون که کلید سرعت بخشی طرح واکسیناسیون بایدن محسوب می‌شد، برای بررسی دقیقتر در توقیف قرار دارد .

در ادامه این خبر آمده است که استفاده از ۱۵ میلیون دوز واکسن جانسون اند جانسون که در کارخانه ای در بالتیمور ایالت مریلند آمریکا تولید شده بود به طور موقت تعلیق شد.

سازمان جهانی بهداشت تاثیر واکسن «جانسون اند جانسون» را بر روی انواع جهش‌یافته ویروس کرونا تایید کرده بود. این واکسن ساخت کشور آمریکا است.

این تولیدات اولین سری واکسن جانسون اند جانسون ساخت ایالات متحده است و هنوز در کشور توزیع نشده و تمامی واکسن های تزریق شده جانسون اند جانسون قبلی، تولید هلند بوده که از سوی سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده بود.

کارگران این کارخانه که دو نوع واکسن کرونا تولید می‌کردند، چند هفته پیش به طور اتفاقی مواد تشکیل دهنده واکسن‌ها را مخلوط کرده و حدود ۱۵ میلیون دوز واکسن جانسون اند جانسون را خراب کردند.

با وقوع این رخداد بلافاصله سازمان‌های مربوطه مجوز خطوط تولید این کارخانه را تعلیق کردند.

کارخانه ‌‌‌‏ ایمرجنت بایو سولوشن (Emergent BioSolutions) دو واکسن «جانسون اند جانسون» و آسترازنکا را در ایالات متحده تولید می‌کنند.

گفته شده است که تمام محموله های واکسن تک دوزی جانسون اند جانسون که کلید سرعت بخشی طرح واکسیناسیون بایدن محسوب می‌شد، برای بررسی دقیقتر در توقیف قرار دارد .