پشت‌ پرده شعار علیه روحانی چه کسانی هستند؟!

نعمت احمدی حقوقدان با انتشار یادداشتی در روزنامه  آرمان ملی نوشت: سابقه هجمه با یک فرد در داخل نظام و توهین کردن به صورت علنی، ریشه در گذشته هم دارد. اصولا از نیمه دوم ریاست‌جمهوری  هاشمی‌رفسنجانی جریانی به راه افتاد و پشت این شعار قایم شد، نقد هاشمی، بعد از تخریب هاشمی و در نهایت به صورت یک جریان شکل گرفت.

وی در ادامه افزود: با برخی از افراد در همان زمان که صحبت می‌کردم بر این باور بودند که ما ضمیر را فعلا هاشمی می‌گیریم، اصل نظام هدف است. یعنی شعاری که سر می‌دهیم، تخطئه‌ای که می‌کنیم و تخریبی که صورت می‌دهیم، هاشمی نیست بلکه منظور اصل نظام است و پشت این نقاب قایم می‌شویم و الان هم به همین صورت است.

احمدی در ادامه هشدار داده است : یک دسته از تندروهای داخلی که فی‌الواقع جوانانی هستند که وقایع را نمی‌شناسند، از وقایع پشت پرده بی‌خبرند و از اختیارات رئیس‌جمهوری مطلع نیستند، به صورت شعاری، سخن می‌گویند. اما یکسری افراد آگاهانه “مرگ بر روحانی” سر می‌دهند که در واقع مرگ بر روحانی نیست بلکه علیه نظام است که فضای بازی را که تجربه هم کرده‌ایم اجازه دادیم و از همان دور دوم یاست‌جمهوری هاشمی‌رفسنجانی آغاز و تا الان هم ادامه دارد که یک فرد را نشانه می‌گیرند درحالی‌که نیت‌شان آن فرد نیست بلکه نیت مخالفت با چیز دیگری است، ضمن اینکه در جو هم قرار می‌گیرند و سوءاستفاده هم از آنها می‌شود.

این حقوقدان ایرانی نوشته است: لذا وقتی اجازه دادیم از ابتدا این جریان شکل بگیرد و حتی تقویت هم شود، وقتی به‌راحتی به یک فرد از نظام که رئیس قوه مجریه و رئیس شورای عالی امنیت ملی و برابر قانون اساسی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین برابر اصل ۱۱۳ قانون اساسی بعد از مقام معظم رهبری، مسئول اجرای قانون اساسی و نفر دوم کشور است، دیگر توهین به فرد نیست.

وی افزود: اگر قوه قضائیه، شورای عالی امنیت ملی به این بخش و طرح با دقت نگاه کنند، ببینند این افراد آیا از سر دلسوزی، از سر نقد و از سر آگاهی دارند به آقای روحانی این توهین‌ها را روا می‌دارند و مرگ بر این و آن سر می‌دهند یا فی‌الواقع اینها کسانی هستند که پشت آن نقاب پنهان شده و اصل مخالفت خود با کلیت نظام را فعلا با روحانی دارند بیان می‌کنند؛ حال اینکه روحانی نفر دوم مملکت است و برابر قانون اساسی دارای اختیارات و تنفیذ رای از مقام رهبری دارد.

احمدی نوشته است: به‌ هر حال بر این باورم که هدف روحانی نیست بلکه جریانی که پشت این حرکت است، آگاهانه دارد مخالفت خود را اعلام می‌کند و یک جریان انحرافی شکل داده که با پوشش شعار مرگ بر روحانی دارد اصل را زیر سوال می‌برد.