پلیس جبل الطارق همه خدمه بازداشت شده نفتکش ایرانی را به قید ضمانت آزاد کرد

پلیس جبل الطارق چهار خدمه بازداشت شده نفتکش ایرانی گریس۱  را بدون مطرح کردن اتهام، ولی به قید ضمانت و وثیقه آزاد کرد.  درباره جزئیات این رویداد، هنوز گزارش بیشتری در دست نیست.

این خبر روز گذشته (آدینه) و ساعاتی پس از آن منتشر شد که پلیس جبل‌الطارق اعلام کرده بود که به جز ناخدا و افسر عرشه این کشتی که پیشتر بازداشت شده بودند دو خدمه دیگر نفتکش گریس ۱ را نیز توقیف کرده است.

ارزیابی می شود که آزادی خدمه با قید ضمانت و وثیقه نشان آن است که بریتانیا علیرغم هشدارهای رژیم ایران به تحقیقات خود همچنان ادامه میدهد.

به گزارش پلیس جبل الطارق، خدمه نفتکش گریس ۱ به علت نقض تحریم های اروپا از طریق حمل نفت به مقصد سوریه بازداشت شده بودند.

مقام های حکومت ایران می‌گویند مقصد این نفتکش جایی دیگر بوده و بریتانیا به دستور ایالات متحده  اقدام به راهزنی دریایی کرده است.

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه حکومت اسلامی، دیروز در واکنش به توقیف کشتی گریس ۱ گفت: « از انگلیسی‌ها می‌خواهیم هر چه زودتر این نفتکش را رها کنند».

جبل‌الطارق تحت حاکمیت بریتانیا اداره می‌شود و فابین پیکاردو، نخست وزیر این دولت محلی، دیروز (آدینه) گفت که توقیف این نفتکش بر اساس خواسته هیچ دولت دیگری انجام نشده است.

یک دیدگاه

  1. ای ملاهای خونخوار، ای دشمنان ایران، حمل دو میلیون بشکۀ نفت و یا حتی یک بشکه به مقصد سوریه و به هر مکانی دزدی محض از اموال ایرانیان است! (هراس دارم که هموطنانم در ایران در روزهای آزادی بگذارندکه این ملاها و دیگر خائنان از ایران فرار کنند! این دشمنان و جنایتکاران باید در دادگاه های‌ فردای ایران محاکمه شوند.)

Comments are closed.