پلیس مالزی: چهره های قاتلان عضو حماس به تصویر کشیده شده است

در رابطه با ترور شدن یکی از فعالان گروه تروریستی حماس در کوالا لامپور، پلیس مالزی اعلام داشت که توانسته است چهره های دو فرد مظنون به انجام این سوء قصد را تصویر کند و از مردم مالزی خواست اگر به آن ها برخورد می کنند، به پلیس اطلاع دهند.

سخن از یک مهندس برق به نام “فادی محمد البطش” است که پریروز، هنگامی که ار خانه راهی مسجد بود، هدف گلوله های دو موتورسوار قرار گرفت و کشته شد.

مقامات اطلاعاتی می گویند که البطش در چارچوب برنامه های موشکی حماس در غزه، متصدی بهنیه سازی و تولید پهپادهای جنگی بوده است. حماس تائید می کند که فرد مقتول از فعالان آن سازمان بوده، ولی ارتباط او با برنامه های موشکی را تکذیب می کند و ادعا دارد که اسرائیل یک فرد بیگناه را به قتل رسانده و تهدید می کند که حماس به شدت انتقام خواهد گرفت.

اسرائیل ارتباط با این برنامه ترور را تکذیب کرده است. وزیر دفاع اویگدور لیبرمن روز گذشته (یکشنبه) گفت که ممکن است ترور البطش نتیجه نزاع های داخلی در بین فلسطینیان باشد.

در گذشته ترور شمار زیادی از سرکردگان گروه های تروریستی فلسطینی در کشورهای جهان، به اسرائیل نسبت داده شده است. اسرائیل هرگز مسوولیت این گونه حوادث را به عهده نگرفته، ولی امروز (دوشنبه) چند تن از روسای پیشین موساد (سرویس امنیت خارجی اسرائیل) از چگونه طرح ریزی این گونه “اعدام ها” و اجرای آن سخن گفتند.

در اسرائیل این احتمال مطرح گردید که حماس در صدد برآید انتقام جویی نسبت به هلاکت فادی البطش را در یک کشور خارجی، علیه منافع یا موسسات اسرائیلی انجام دهد.

در گذشته نیز هربار که فردی از افراد سازمان های ترور فلسطینی کشته شده، آنان زبان به تهدید علیه اسرائیل گشوده و گفته اند که به شدت انتقام خواهند گرفت.

امکانات تعرض از جانب حماس از طریق نوار غزه علیه اسرائیل، در سال های اخیر بسیار محدود شده است. شناسایی و انهدام تونل های زیرزمینی، و افزایش تلاش اسرائیل در حفظ جدار امنیتی با غزه، امکانات تعرضی حماس از طریق نوار غزه را بسیار کاهش داده است.

پلیس مالزی می گوید که در اطراف مکانی که دو سوء قصد کننده کمین کرده بودند دوربین های مداربسته وجود داشته که از طریق آن ها چهره آن دو تن تصویر شده است. پلیس مالزی می گوید که این افراد مظنون، دارای قیافه اروپایی و یا خاورمیانه ای بوده اند.

مالری یک کشور بزرگ مسلمان در آسیای جنوب شرقی می باشد که فلسطینی ها و حکومت اسلامی ایران آزادانه در آن کشور فعالیت می کنند و فلسطینی ها دارای یک سفارتخانه در آن جا هستند.

 

یک دیدگاه

  1. این افراد برای ایجاد اشوب و ناامنی و اعتراض علیه حکومت مالزی به انجا رفته اند و از سوی ایران ماموریت داشته اند. دست هرکس انها را به جهنم فرستاده درد نکند.

Comments are closed.