پمپئو:تحریم ها۹۰ درصد از درآمدهای نفتی رژیم ایران، را کاهش داد

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در گزارشی به کمیته روابط خارجی سنا گفت دولت توانسته است در دو سال گذشته ۹۰ درصد از درآمدهای حکومت اسلامی را که صرف حمایت از تروریسم و فعالیت‌های هسته‌ای می‌شده، قطع کند.

پمپئو افزود: ایالات متحده برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران «در آینده نزدیک» قطعنامه‌ای ارائه خواهد کرد و ابراز امیدواری کرد این قطعنامه به تصویب هر پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل برسد.

او با اشاره به سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه حکومت اسلامی گفت: «ما به رژیم ایران  به عنوان همان چیزی که هست نگاه می‌کنیم: یک متهاجم، نه قربانی»

پمپئو گفت:  آمریکا در تلاش برای جلب حمایت جهانی از دیپلماسی آمریکا در قبال ایران است .

او افزود: در نتیجه این اقدامات در آینده ای نه چندان دور شاهد تروریسم شناخته شدن حزب‌الله در کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی هستیم.

وزیر خارجه آمریکا گفت:   «شورای امنیت باید پیش از منقضی شدن تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران در ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر ماه)، این تحریم‌ها را تمدید کند.»

پمپئو افزود: «در حال حاضر حکومت ایران بر روی کشتی‌ها در تنگه هرمز مین‌گذاری می‌کند، تاسیسات نفتی عربستان سعودی را با موشک هدف قرار می‌دهند و به حوثی‌ها «در یمن» سلاح می‌رساند».

او به سازمان ملل در باره حکومت ایران هشدار داد : «در صورتی‌ که شورای امنیت اقدامی نکند، دست رژیم ایران  در گسترش ویرانی در خاورمیانه و در حقیقت در جهان بازتر خواهد شد».

نیویورک‌تایمز پیشتر گزارش داد ه بود که پمپئو به عنوان بخشی از یک طرح پیچیده برای افزایش فشار بر حکومت  ایران، در حال تدوین یک لایحه حقوقی است که براساس آن ایالات متحده  به عنوان عضو امضاکننده توافق هسته‌ای، بتواند تحریم‌های تسلیحاتی علیه رژیم ایران را  در شورای امنیت را تمدید کرده یا مکانیزم ماشه را فعال کند.