پمپئو در واکنش به خامنه ای: «او پیشرفت برای فلسطینیان را تبدیل سنگ به موشک علیه اسرائیل میداند»

 پمپئو افزود: «در مقابل، ایالات متحده از سال ۱۹۹۴ تاکنون بالغ بر ۶.۳ میلیارد دلار به فلسطینی‌ها کمک کرده است.»

وزیر خارجه ایالات متحده، در واکنش به سخنان علی خامنه ای در تمجید از ترور فلسطینی و تاکید بر لزوم مبارزه مسلحانه علیه اسرائیل گفت: «خامنه‌ای پیشرفت را در سربلندی مردم فلسطین نمی‌بیند بلکه از نظر او پیشرفت به معنای تغییر روش تروریست‌های فلسطینی از سنگ به موشک برای کشتن تعداد بیشتری از مردم اسرائیل است».

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در پیام حج خود از جمله گفته بود: «از برکت جمهوری اسلامی امروزفلسطینیان  به جای سنگ، مجهز به موشک‌های نقطه‌زن هستند و این، یعنی احساس پیشرفت».

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا امروز (یکشنبه ) در توییترخود  نوشت : «نگرانی دروغین خامنه‌ای برای مردم فلسطین چنان عمیق است که تحت سلطه ترور وی، از سال ۲۰۸ تاکنون جمهوری اسلامی کمتر از تنها ۲۰ هزار دلار کمک بشر دوستانه برای فلسطینیان فرستاده است. در حالی که میلیون‌ها دلار را برای حماس و سایر تروریست‌ها فرستاده است.»

پمپئو افزود: «در مقابل، ایالات متحده از سال ۱۹۹۴ تاکنون بالغ بر ۶.۳ میلیارد دلار به فلسطینی‌ها کمک کرده است.»

پمپئو در ادامه توییت خود نوشت: مردم ایران این را نمی‌خواهند. آنها شایسته رهبرانی هستند که رفتارشان بازتاب‌دهنده عظمت ‌مردم باشد.

علی خامنه‌ای۲روز پیش  در پیامی به زائران حج معامله قرن را محکوم به شکست دانسته بود.

سران ایران و هیات حماس در مذاکرات روزهای اخیر خود با علی خامنه ای  موضع‌گیری مشترکی علیه طرح صلح آمریکایی، موسوم به سازش قرن گرفته و آن را خیانتی محکوم به شکست نامیدند.

معامله قرن طرحی از جانب دولت واشنگتن است که قرار است به جدال ۷۰ ساله میان اسرائیل و فلسطینیان پایان دهد. محور مرکزی این طرح صلح برای رفاه است.

پاسدار محسن رضایی فرمانده پیشین سپاه پاسداران پیشتر گفته بود : موشکهای مقاومت فلسطین از برکت انتقال فناوری از ایران است.

یک دیدگاه

Comments are closed.