پمپئو در پاسخ به بخش فارسی صدای آمریکا: رهبران ایران از جمله روحانی از ترورهای اروپا خبر دارند

پمپئو در پاسخ به بخش فارسی صدای آمریکا: رهبران ایران از جمله روحانی از ترورهای اروپا خبر دارند

وزیر خارجه ایالات متحده در پاسخ به سوال خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گفت رهبران جمهوری اسلامی از ترورهایی که در اروپا انجام می شود، اطلاع دارند و اجازه می‌دهند که چنین اتفاقی بیافتد.

مایک پمپئو در کنفرانس خبری در حاشیه نشست ناتو در واشنگتن در پاسخ به فرهاد پولادی خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «هم اکنون، کارزاری از سوی ایران برای سوءقصد و ترور در اروپا ادامه دارد. همه رهبران جمهوری اسلامی ایران از جمله حسن روحانی که رئیس جمهوری ایران است، اجازه می‌دهند که این اتفاقی بیافتد.»

وی افزود: «بارها گفته‌ام تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران چیست و تهدیدها خیلی زیاد هستند ولی ما از جمهوری اسلامی ایران فقط خواسته‌ایم رفتاری عادی مثل دیگر کشورها داشته باشند.»

پمپئو گفت: «ما با تمامی متحدان‌مان کار می‌کنیم که تهدیدات ایران را بی‌اثر کنیم و از سوی دیگر دست به اقدامات بازدارنده هم می‌زنیم. ما تحریم وارد می‌کنیم تا ایران برای چنین رفتارهایی، منابع در اختیار نداشته باشد.»

وزیر خارجه ایالات متحده افزود: «همین الان پیکارجویان تروریستی اروپایی در عراق و سوریه هستند و ما باید تلاش کنیم که این‌ها دیگر جذب نیروهای تروریستی نشوند. ولی اقدامات ایران این کار را دشوار می‌کند.

 

2 دیدگاه‌

  1. دمت خیلی گرم باشه وخدانگهدارت آقای پومپئو عزیز. تا میتوانید چرخهای ترورونابسامانی ودزدی ووقاحت بیش ازحد وچپاولگریها ونفوذ جمهوری اسلامی ایران که انقلاب مردم را بسرقت برده وبنام خودشان ثبت کردند درکل دنیا بگیرید تا ملت ایران دوباره آزاد شود واز این اسارت ملایان که همانا داعش واقعی درکشور هستند رها یابند.

Comments are closed.