پنتاگون: گزارش درباره  استعفای وزیر دفاع آمریکا کذب است

جاناتان هافمن، دستیار وزیر دفاع آمریکا با انتشار پیامی در توییتر، خبر استعفای مارک اسپر، وزیر دفاع این کشور را تکذیب کرد و  نوشت:  گزارش ان .بی.سی بسیاری جهات نادرست و گمراه کننده است. به بیان روشن تر، مارک اسپر ، وزیر دفاع قصد استعفا ندارد و همچنین از او خواسته نشده است که استعفای خود را ارائه کند.

شایان گفتن است که پیشتر شبکه خبری  ان .بی.سی به نقل از مقام وزارت دفاع آمریکا گزارش داده بود که مارک اسپر ، وزیر دفاع این کشور نامه استعفای خود را ارائه داده است.

ان بی سی نیوز در این باره  نوشته بود، استعفای اعضای کابینه پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امری غیر معمول نیست و اعضای کابینه با استعفای خود، دست رئیس جمهوری را برای تعیین فرد مناسب برای آن وزارتخانه باز می‌گذارند.

در ادامه این گزارش آمده است: اما مقام‌های وزارت دفاع گفته بودند که مارک اسپر یکی از اعضای کابینه است که پیش از این انتظار می‌رفت بعد از انتخابات برکنار شود.

این شبکه خبری افزوده است : مارک اسپر در حال همکاری با اعضای کنگره برای تدوین قانونی برای تغییر نام برخی از پادگان‌های نظامی آمریکا است و این باعث تشدید اختلاف رئیس جمهوری آمریکا با او می‌شود.

ان بی سی در ادامه نوشته بود: آمادگی وزرای کابینه برای استعفا در دوره انتقال قدرت در زمانی ‌که احتمال شکست رئیس‌جمهوری  در قدرت در انتخابات وجود دارد، امر نامعمولی نیست. البته این رئیس‌جمهوری است که باید در مورد پذیرش یا عدم پذیرش استعفای وزرای خود تصمیم بگیرد و این روند تا پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات به طول می‌انجامد.

مارک توماس اسپر وزیر دفاع کنونی و بیست و هفتمین وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا است. وی پیش از این به عنوان کفیل وزیر دفاع فعالیت می‌کرد و از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۱۹ بیست و سومین وزیر ارتش ایالات متحده بود.