«پهپاد پنجاه گرمی ساخت اسرائیل، می تواند نقش یک جاسوس ورزیده، و یا یک سرباز تهاجمی را ایفا کند»

مهندسین اسرائیلی که پهپاد مگس مانند را طراحی و تولید کرده اند می گویند که وزنش از پنجاه گرم بیشتر نیست و با بهای پنجاه دلار قابل تهیه است

در زبان شیرین فارسی می گویند “دیوار موش دارد و موش گوش دارد”، و در زبان عبری می گویند مگسی روی دیوار نشسته که همه چیز را می بیند و می شنود، بنابراین، مواظب سخنان خود باشید. اکنون کارشناسان امور تسلیحاتی در اسرائیل پهپادی طراحی و تولید کرده اند که با ابعاد بسیار کوچک خود، همانند آن مگس روی دیوار می تواند همه چیز را ببیند و همه چیز را بشنود و آن را به مرکز فرماندهی منتقل سازد. این پهپاد فقط بیست سانتیمتر طول دارد و وزن آن، تنها پنجاه گرم است، که گرچه از وزن مگس بسیار بیشتر است، ولی چندان هم دور از واقعیات نیست.

سخنگوی تاسیسات “رافائل” در اسرائیل که تخصص آن طراحی و تولید نوآوری های تسلیحاتی می باشد، با افشاگری درباره این پهپاد جدید، همچنین فاش ساخته که آن، خودران است، یعنی وقتی ماموریتی به عهده آن واگذار می شود، می تواند به طور خودکار به پرواز درآمده و هدف خود را جستجو کند و خبر آن را برای مرکز اطلاعاتی بفرستد.

چنین پهپادی می تواند قدرت اسرائیل در گردآوری اطلاعات را به میزان بالایی افزایش دهد و موجب هراس دشمن شود.

طراحان این پهپاد می گویند که هزینه تولید آن بسیار کمی است، در حدی که می توان این نوآوری شگفت تکنولوژی را به بهای پنجاه دلار  در بازار عرضه کرد . مبلغی که همه کس توان پرداخت آن را دارد.

آنان می گویند که استفاده از این پهپاد بسیار کوچک، فقط به امور اطلاعاتی و گردآوری داده های نظامی محدود نمی شود، بلکه قادر است یک رشته ماموریت های دیگری را نیز انجام دهد که در این مرحله، کارخانه اسرائیلی رافائل ترجیح می دهد درباره آن سکوت کند.

با این همه اشاره شده است که این “مگس های روی دیوار” قادر به انجام ماموریت های کشنده نیز هستند و احتمال دارد که در میدان جنگ در آینده، تا حدودی جای سربازان کنونی را بگیرد.

3 دیدگاه‌

  1. حتماً از اینگونه (( مگس های روی دیوار)) برفراز مراکز تهاجمی و تروریستی و تجمات گروهای ملحد از خدا بیخبرمعاند وضد دین و بشریت جمهوری اسلای ایران بفرستید.

Comments are closed.