پور ابراهیمی نماینده مجلس: «دولت روحانی مرتبا وعده های دروغین به خورد مردم می دهد»

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مجلس، حسن روحانی را متهم ساخت که مرتبا وعده های دروغین به مردم می دهد. وی گفت: «۸۰۰ هزار نفر متقاضی بیمه بیکاری‌اند، اما دولت حتی به یک نفر هم پولی پرداخت نکرده است. دولت روحانی پیش از روی کار آمدنش به مردم وعده های زیادی داده بود که تاکنون به هیچ کدام از وعده های خود عمل نکرده است.

محمدرضا پورابراهیمی، افزود:در مصوبات ستاد مقابله با کرونا آمده بود که بیمه بیکاری به کارگران داده خواهد شد. این در حالی که وضعیت بیمه بیکاری تا الان تعیین تکلیف نشده است و شمار زیادی از متقاضیان بیمه بیکاری توانایی تامین زندگی خود و خانواده هایشان را ندارند. دولت فقط در روز های اول تشکیل ستاد مقابله با کورونا به مردم وعده داد، وعده ای که توخالی و دروغین بود.

وی گفت:  مصوبات مربوط به حمایت‌ها در بخش تسهیلات به واحدهای صنفی تاکنون نه به استان‌ها ابلاغ شده  ونه حتی در باره اش تصمیم گیری شده است.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: مردم شرایط دشواری دارند چرا دولت به آنان وعده های پوشالی می دهد؟

همچنین مجتبی ذوالنور،‌ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حکومت ایران در  انتقاد از مسئول دانستن وزیر کشور در کشتار اعتراض‌های سراسری آبان‌ماه گفت: رحمانی فضلی  جز اطاعت امر از رییس‌جمهوری و اجرای دستور شورای عالی امنیت ملی کاری انجام نداد.

آخوند ذوالنور در  واکنش به سخنان علی مطهری، نماینده مجلس،‌ گفت: «او اعلام کرد که وزیر کشور عامل کشتار حوادث بنزینی سال ۹۸ است. بنده عضو شورای امنیت کشورم و از نزدیک شاهد تلاش وزارت کشور و شخص وزیر کشور بوده‌ام. این مطلب واقعیت ندارد.»

پیشتر علی مطهری ضمن اشاره به کشتار  تعداد بسیاری از شهروندان در اعتراض‌های سراسری آبان‌ماه سال گذشته وزیر کشور را “مقصر اصلی” آن خوانده و از علی لاریجانی،‌ رییس مجلس،‌ به دلیل جلوگیری از استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی انتقاد کرده بود.

دستور کشتار مردم معترض در آبان ماه ۹۸ به دستور شخص علی خامنه ای صورت گرفت که  با وجود گذشت حدود شش ماه از اعتراض‌های سراسری آبان‌ماه هنوز گزارشی درباره آمار کشته‌شدگان و بازداشتی‌های آن ارائه نداده‌اند.