پولیتیکو: پرزیدنت اوباما در زمان مذاکرات “برجام” از مبارزه با قاچاق مواد مخدر توسط حزب الله لبنان جلوگیری می‌کرد

 

یک نشریه آمریکایی فاش ساخت که پرزیدنت اوباما آن قدر برای رسیدن به توافق اتمی موسوم به “برجام” با حکومت اسلامی ایران التهاب داشت، که دستور داد به حزب الله لبنان در عملیات قاچاق مواد مخدر آسیبی وارد نشود و این گروه تروریستی بتواند همچنان با این درآمد به عملیات آدم کشی و تعرض نسبت به اسرائیل ادامه دهد.

نشریه آمریکایی “پولیتیکو” که معمولا گزارش های جنجالی و دست اول منتشر می کند، در این خبر اختصاصی نوشت که به دستور پرزیدنت اوباما، مقامات امنیتی ایالات متحده حتی ناچار شدند عملیات پولشویی حزب‌الله در داخل ایالات متحده را نادیده بگیرند. پرزیدنت اوباما و یا نزدیکان او هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده‌اند.

به گزارش شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز، در ایالات متحده اداره ای با نام “پروژۀ کساندرا” در چارچوب “اداره کل مبارزه با مواد مخدر” برپا شده بود که ماموریت آن مبارزه با پخش مواد مخدر قاچاق شده به ایالات متحده از لبنان بود.

حزب الله یکی از عمده ترین قاچاقچیان این مواد به نقاط مختلف دنیا محسوب می‌شود.

ولی دولت پرزیدنت اوباما موانع بسیار زیادی در راه اجرای کار این نهاد ایجاد کرد که به نوشته “پولیتیکو” عملا موجب فلج شدن این اداره و اجرای پروژه آن شد.

حزب الله لبنان، علاوه بر صدها میلیون دلاری که هر سال از حکومت اسلامی ایران دریافت می‌کند، برای ادامه عملیات تروریستی و ایجاد تهدید دائم علیه اسرائیل، به قاچاق مواد مخدر و کارهای پردرآمد دیگر نیز دست می‌زند.

“دیوید آشر” یکی از پایه‌گذاران پروژه کساندرا به پولیتیکو گفت: این اداره با هزینه‌های زیاد برپا گردید، ولی دولت اوباما با شیوه‌ای منظم در راه انجام وظیفه آن اخلال کرد و کوشید آن را متوقف سازد.

پولیتیکو از قول مقامات پیشین ایالات متحده نوشت که هدف پرزیدنت اوباما از این کار، تلاش برای جلوگیری از اختلال در تلاش‌هایی بود که او برای نزدیکی به حکومت اسلامی ایران و رسیدن به توافق اتمی “برجام” به عمل می‌آورد.

آن مقامات پیشین، ضمن افشای این امر، ادعا کردند که خودشان در اجرای این دستور نقشی نداشته‌اند.

“دیوید آشر” گفت: “هر اندازه که مذاکره‌کنندگان، به توافق بر سر برجام نزدیک تر می‌شدند، دولت پرزیدنت اوباما بیشتر می‌کوشید که نهادهای قانونی را از انجام وظیفه علیه حزب الله باز دارد.

همانگونه که گفته شد، شخص پرزیدنت اوباما و یا مقامات وابسته به دوران ریاست جمهوری او، هنوز نسبت به این گزارش واکنشی نشان نداده‌اند.

یک دیدگاه

  1. وشاید یکی از پیامدهایش اختراع مواد جدیدی در ایران زمین من جمله دستمال! با قیمتی بسیار ارزان! است که ظرف کمتر از ماه افراد مصرف کننده را فوج فوج به دین الله(قبرستان) میپیونداند و اصلاح با شتاب بیشتری صورت میگیرد ..

Comments are closed.