پومپئو : روی‌آوردن تهران به دیپلماسی بهترین راه برای مردم ایران است‎

 


وزیر خارجه ایالات متحده، در ادامه تلاش برای کشاندن حکومت ایران به دور میز مذاکرات گفت: بهتر است حکومت ایران برای پایان دادن به تنش ها مسیر دیپلماتیک را برگزیند . اشاره مایک پمپئو از جمله به تشنج هایی است که سپاه پاسداران ایران، همچنان می کوشد در حوزه خلیج فارس ایجاد کند.
پمپئو گفت: «از دیدگاه ما، بهترین راه برای مردم داخل ایران، در راستای پایان دادن به تنش‌های موجود بین تهران و واشنگتن، آن است که تهران مسیر دیپلماتیک را برگزیند».
وزیر خارجه آمریکا، در گفت و گو با یک برنامه‌ رادیویی، در مورد احتمال وقوع درگیری نظامی بین رژیم ایران و ارتش ایالات متحده گفت : «اگر آن‌ها (حکومت ایران) جنگ می‌خواهند، ما کار چندانی برای جلوگیری از آن نمی‌توانیم بکنیم.
وی در پاسخ به این سوال که در چه زمانی شما (دولت ترامپ) از اینکه ایران سر میز مذاکره بیاید منصرف خواهید شد؟گفت: نه مردم آمریکا و نه حکومت ایران نباید در واکنش‌های گسترده‌ و تلاش‌های ایالات متحده تردید کنند.
مایک پومپئو گفت: «بهترین راه‌حل برای مردم داخل ایران این است که [حکومت] ایران مسیر دیپلماسی را پیش بگیرد، و ما سعی می‌کنیم این را به آن‌ها بگوییم، چراکه حکومت ایران به‌وضوح کارهایی انجام داده که با آن‌چه مردم ایران می‌خواهند، ناسازگار است».
وزیر خارجه امریکا افزود: نخستین ماموریت ما این است که از دستیابی حکومت ایران به توسعه موشک‌های بالیستیک جلوگیری کنیم  دوم نباید اجازه دهیم که این دولت از طریق راه های متعدد تروریست ها را در جهان حمایت کند و سوم آنکه نباید بگذاریم که مسیری به‌سوی ساخت سلاح هسته‌ای داشته باشد، «این سه موضوع، معیارهایی‌ست که رئیس‌جمهوری آن‌ها را هدف‌گذاری کرده‌است».
پرزیدنت ترامپ پیشتر با پیش شرط هایی در باره مذاکره با حکومت ایران گفته بود: ایران باید نیروهای نظامی خود را از کشورهای دیگر خارج کند، رفتارهای گذشته را انجام ندهد و به حق آمریکا خیلی بیشتر از هر زمان دیگری احترام بگذارد.

یک دیدگاه

  1. ” ایران کف دست دیوان است”. منتظر نیروهای نظامی ترامپ نباید باشیم ! آمریکا که برای منافع خودش کار می کند و حکومت ملاها هم که برضد ایران و ایرانی است.

Comments are closed.