پیام  تحریک آمیز علی خامنه ای   که مردم را به انتقام فراخوانده بود از سوی خود کمپانی توییتر حذف شد

پیامی که در کانال تلگرامی به نام خامنه ای منتشر شد اعلام کرد: توئیتر،  پیام تصویری علی خامنه ای درباره انتقام قاسم سلیمانی از امریکا و اسرائیل را که به دو زبان فارسی و عربی منتشر شده بود را حذف کرد.

در این فیلم با نمایش نوشته های تحریک آمیز و انتقام جویانه علیه آمریکا و اسرائیل  قصد داشتند  که با ایجاد رعب و وحشت نشان دهند به زودی انتقام سختی از انان گرفته خواهد شد.

در طول نمایش این فیلم بخشی هایی از سخنان خمینی نیز بر روی تصاویر خاکسپاری سلیمانی به نمایش گذاشته شده است، که اشاره به شهادت و انتقام  دارد .

در این فیلم،  که با ملودی جنگی ساخته شده است.تصاویری از پرزیدنت ترامپ، و نتانیاهو  دیگر شخصیت های سیاسی آمریکا و اسرائیل نشان داده می شود که با علامت گذاری بر روی چهره آنان ، همزمان سخنان خامنه ای مبنی بر گرفتن انتقام به گوش می رسد.

سپاه پاسداران  در این فیلم موشک های بالستیک خود را به نشانه انتقام به نمایش میگذارد و در حین پخش این فیلم خامنه ای  زبان به تهدید گشوده و مکرر می گوید: “دوران بزن و در رو” تمام شده است.

چند روز پیش نیز پاسدار حسین سلامی ، فرمانده کل سپاه پاسداران گفته بود: انتقام خون قاسم سلیمانی  گرفته خواهد شد.دشمنان با کشتن  قاسم سلیمانی منبع دائمی از تولید خطر و انتقام را برای خود ایجاد کردند

این مقام ارشد سپاه افزود: سرانجام این انتقام دیر یا زود گرفته خواهد شد و به طور قطع سخت هم خواهد بود.

توییتر پیشتر نیز درباره علت حذف نکردن توییت‌های علی خامنه‌ای گفته بود: زیاده گویی های سیاستمداران را حذف نمی‌کنیم

و  توییت‌های رهبر حکومت اسلامی درباره اسرائیل نقض قوانین این شبکه اجتماعی محسوب نمی‌شود.

این موضع توییتر در نشست مجازی ایلوا پترسون، مدیر سیاست‌گذاری توییتر در کشورهای شمال اروپا و اسراییل با یک کمیته پارلمانی اسرائیل مطرح شده است.

او گفت این شرکت رجزخوانی های سیاستمداران درباره مسائل سیاسی، اقتصادی و نظامی را حذف نمیکند، در مقابل،  نمایندگان پارلمان اسرائیل،نیز  توییتر را به داشتن استاندارد دوگانه متهم کردند.

آرسن اوسترُوسکی، عضو کنگره یهودی اسرائیلی و وکیل حقوق بشر در این باره  این سوال را مطرح کرد که: “شما اخیرا، روی توییت‌های دونالد ترامپ برچسب خاصی می‌گذارید. چرا همین کار را با توییت‌های علی  خامنه‌ای، رهبر اسلامی  ایران نمی‌کنید که به طور مشخص خواهان نسل کشی یهودیان اسرائیل شده؟”

سال گذشته، توییتر، حساب کاربری خامنه ای، را مجبور کرد توییتی را درباره فتوای قتل سلمان رشدی حذف کند.

حساب کاربری  خامنه ای، بر سر همین توییت جنجالی، برای چند روز امکان انتشار توییت‌های جدید را از دست داده بود.

اخیرا کانال های تلگرامی و شبکه های اجتماعی وابسته به سپاه پاسداران ، پس از دست دادن پایگاه های تروریستی خود در عراق و لبنان و سوریه،  اقدام به انتشار تبلیغات و فیلم و جملات تحریک کننده علیه آمریکا و اسرائیل می کنند و مدام در تبلیغات شان از جنگ و خشونت و انتقام توسط نیروهای شبه نظامی خود سخن می گویند.