پیام شاهزاده رضا پهلوی، در همبستگی با اعتراضات و اعتصابات اخیر مردم ایران

شاهزاده رضا پهلوی، با انتشار پیامی، بار دیگر از اعتراضات و اعتصابات مردم ایران حمایت کرد و بر لزوم همبستگی با کارگران و کشاورزان و شهروندان معترض ایرانی تاکید نمود. او گفت: « آغوش‌مان به روی کسانی که جبهه دشمنان ملت را ترک می‌کنند و به ملت می‌پیوندند گشوده است.»

متن کامل پیام شاهزاده رضا پهلوی از این قرار است:

“هم‌میهنانم،

اعتراضات و اعتصابات فزاینده شما در این روزها برای دستیابی به ابتدایی‌ترین نیازها و حقوق‌تان، جلوه‌ای دیگر از همبستگی ملی‌ بی‌سابقه‌ای است که در نافرمانی مدنی بزرگ روز ۲۸ خرداد از خود نشان دادید.

این همبستگی ملی را ما امروز در اعتصاب شجاعانه کارگران پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌ها می‌بینیم؛ در اعتراضات مستمر کشاورزان و دامداران و بازنشستگان؛ و در تجمعات اعتراضی و فریادهای شبانه‌ی مردمی که می‌خواهند شهروند باشند نه برده و رعیت خامنه‌ای، و به درستی علیه او و رژیم بی‌کفایتش شعار می‌دهند.

هدف، روشن و راه پیش رو روشن‌تر است: اعتصاب، اعتراض، و بایکوت و عدم همکاری با جمهوری اسلامی. در این مسیر ما با یکدیگر مهربانیم و متحد؛ و آغوش‌مان به روی کسانی که جبهه دشمنان ملت را ترک می‌کنند و به ملت می‌پیوندند گشوده است.

در جبهه ایران بر خلاف جبهه جمهوری اسلامی، همه ملت ایران با هر دین و مذهب و باور، و از هر زبان و قومی جای دارند. ما برای باز‌پس‌گیری کشورمان از ضحاکیان، باید صفوف خود را مستحکم‌تر، نظم و انضباط در میدان مبارزه را بیشتر، فریاد خود را رساتر، و اراده خود را قوی‌تر کنیم. در مقابل تفرقه‌انگیزان هوشیار باشیم و ایران متحد را نه فقط در کلام و زبان، بلکه در عمل به نمایش بگذاریم. این اتحاد و همبستگی رمز پیروزی جنبش بزرگ و بر حق ماست.

من با تکیه بر تمدن کهن و بزرگ‌مان و با ایمان به آینده‌ای بهتر و روشن‌ برای هر ایرانی، تا پیروزی نهایی بر رژیم غاصب و بازگشت عظمت ایران همراه شما خواهم بود. باور دارم که به زودی جهان صحنه فروریختن قلعه ستم جمهوری اسلامی را خواهد دید.

پاینده ایران
رضا پهلوی

#نه_به_جمهوری_اسلامی”