پیام شاهزاده رضا پهلوی در پاسداشت اعتراضات سال ۸۸ و ندا آقا سلطان

شاهزاده رضا پهلوی، همزمان با سالگرد اعتراضات سال۸۸ در پیامی با هشتگ #نه به جمهوری اسلامی نوشت: این روزها در سالگرد اعتراضات ۸۸ یاد جان‌باختگان آن اعتراضات از جمله ندا آقاسلطان را گرامی می‌داریم. فراموش نکنیم که ندا هم رای نداده بود. او به دنبال رایش نبود؛ به دنبال حقش بود.

همچنین اکانت توییتری God که بیش از ۶ میلیون فالوور در توییتر دارد با هشتگ کاربران ایرانی در تحریم «انتخابات ریاست جمهوری» همراهی کرد و به زبان انگلیسی از همدلی خود با ملت ایران گفت که در تصویر مشاهده می‌کنید.

او نوشته است : «از ایران، خبر دارم که مقامات شما توییتر رو ممنوع کردن، ولی اگر دارید این رو می‌‌خونید بدونین که تنها نیستید. من بعدا خدمتشون می‌رسم؛ شما همین الان خدمتشون برسید!»

این اکانت توئیتری از هشتگ انگلیسی بایکوت انتخابات استفاده کرد. این اکانت پیش از این نیز چندین بار از اعتراضات ملت ایران حمایت کرده بود

در همین راستا، مادر اکبر محمدی، از کشته شدگان جنبش دانشجویی هم گفت: «انتخابات را تحریم کنید» .

#اکبر محمدی در پی اعتراضات دانشجویی تیرماه ۱۳۷۸ در تهران دستگیر شد و به شکل وحشیانه‌ای مورد شکنجه قرار گرفت.

او بر اثر اعتصاب غذا در اعتراض به وضعیت نامطلوب خود جان باخت.

‏ خواهر حمید رسولی، یکی از کشته‌‌‌شدگان آبان ۹۸ هم با حضور بر مزار برادرش در پیامی ویدئویی گفت: «من در انتخابات نظام جمهوری اسلامی شرکت نمی‌کنم چون همین نظام برادرم را بی‌گناه در ۲۶ آبان ۹۸ با گلوله‌ی جنگی به شهادت رساند. حمید هم پسر کسی بود مثل پژمان قلی‌پور، ابراهیم کتابدار، فرزاد انصاری‌فر. نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم.»

در ادامه این خب آمده است که بامداد امروز (پنجشنبه)  عبدالفتاح سلطانی، نرگس محمدی، مصطفی نیلی، آرش کیخسروی و شهناز اکملی که قصد داشتند برای دیدار خانواده محمد نجفی به شازند بروند، در شهر شازند بازداشت و از دیدارشان با خانواده محمد نجفی توسط وزارت اطلاعات ممانعت شد، اکنون نیز با اسکورت همان مامورین در راه تهران هستند.

چند روز پیش هم جمعی از فعالان مدنی در راه رفتن به دیدار خانواده نوید افکاری بازداشت و به تهران بازگردانده شده بودند.

جمهوری اسلامی از دیدار و پیوستن افراد دادخواه به یکدیگر هراس دارد.