پیام فوری و محرمانه ترامپ به خامنه‌ای: یا مذاکره کن یا جنگ

پیام فوری و محرمانه ترامپ به خامنه‌ای: یا مذاکره کن یا جنگ

برگزاری رویترز به نقل از دو مقام جمهوری اسلامی گزارش داده که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پنجشنبه ۳۰ خرداد، از طریق عمان پیامی فوری و محرمانه به سیدعلی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی فرستاده و به او فرصت کوتاهی داده که یا مذاکره با آمریکا را بپذیرد یا پذیرای حمله نظامی باشد.

 

در گزارش رویترز به نقل از مقام‌های جمهوری اسلامی آمده که ترامپ به خامنه‌ای تأکید کرده که با جنگ مخالف است اما جمهوری اسلامی «فرصت کوتاهی» برای تصمیم‌گیری دارد.

 

مقام ناشناس جمهوری اسلامی به رویترز گفته که پاسخ ابتدایی آنها به واسطه‌های عمانی این بوده که رهبر جمهوری اسلامی با مذاکره مخالف است اما پیام رئیس جمهور آمریکا به او انتقال داده می‌شود.

 

خامنه‌ای پیشتر با بیان اینکه نه جنگ می‌شود و نه مذاکره می‌کنیم، از مقاومت به عنوان راه حل خود در برابر آمریکا نام برده بود.

 

به نظر می‌آید این پیام محرمانه ترامپ به خامنه‌ای بود که رئیس جمهور آمریکا را در آخرین دقیقه از بمباران مواضع و تاسیسات سپاه در واکنش به ساقط کردن هواپیمای بدون سرنشین ارتش آمریکا منصرف کرد.

 

پیشتر نیویورک‌تایمز گزارش داده بود که هواپیماهای جنگی آمریکا برای بمباران مواضع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پرواز درآمده بودند اما این عملیات در آخرین ثانیه‌ها به دستور ترامپ لغو شد.

4 دیدگاه‌

  1. عفب نشینی های پی در پی ترامپ و تبلیغات گسترده دمکراتها ، اروپائیان و تهدیدات توخالی اسراییل برای بزرگ نشان داادن قدرت ایران بزرگترین خدمت به تبلیغات حاکمان ایران که خودشان فکرش را هم نمی کردند موجب گشته است.
    ترس مردم ایران از قدرت سرکوب تقریبا ریخته بود اما این عقب نشینی ها به نفع حاکمان اوضاع را خراب کرد.
    از طرفی حکومت مطمئن شده است که به بازدارندگی کامل دست یافته است و سرکوب را تشدید کرده است.

  2. اینکه چنین پیامی فرستاده شده باشه ،یه چیزی ،ممکنه راست باشه .اما اینکه در آخرین لحظه فرمان حمله لغو شده باشه باور کردنی نیست وبه شوخی شبیه است .

  3. از اول انقلاب نحس ۵۷ این آخوندها که البته خودشان شعور ندارند ولی انگلیساا در مدارس دینی بهشون یاد دادند که برای خفه کردن و استعمار ایران خرید و فروش کالاهای وارداتی و صادراتی را خودشون در اختیار بگیرند و با کم و گران کردن مواد غذایی که لازمهٔ زیست و بقای هر انسانی هست ملت رو در داخل مشت خود قرار داده و در صفهای طولانی بگذارند و با این عمل مردم ایران را سخت مشغول کار کردن و در صف ایستادن کنند که انرژی برایشان باقی نماند که مخالفت با کار شیتانی رژیم فاسد کنند. به هم چنین کیفیت هوا را آنقدر آلوده برای ملت کنند که روزهای تتیلشان را هم به شمال تهران و یا جاهائی بروند که بتوانند از هوای نسبتا بهتری استفاده کننند و اینهم یک فرار دیگر از رو برو شدن با مشکلات رژیم فاسد برای مردم می‌باشد.ولی حالا که دستشان برای ما رو شده است باید مردم برای روبرویی و براندازی این جنایتکاران با یکدیگر همکاری کرده و مملکت را به سوی پیروزی هدایت کنند.

  4. این گونه خبرها شبیه داستان بعضی از فیلمها میماند ، بنظرم امریکا و تمامی کشورها صرفا دنبال منافع خودهستند تا منافع مردم ایران،چون چهل ساله این داستان (سقوط رژیم ظالم حاکم بر ایران) فقط در حد ی حرف و در گیری لفظی بوده است.

Comments are closed.